Darmowa dostawa w Polsce już od 179 zł

Potrzebujesz pomocy?

Zadzwoń do nas
Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 16:00

Social

BALKONETKA - czy jest modelem dla Ciebie?

Balkonetka – czy jest modelem dla Ciebie?

Jak rozpoznać balkonetkę? Skąd się wzięła jej nazwa? Co sprawia, że jest jednym z najchętniej wybieranych krojów? I przede wszystkim: czy jest to biustonosz dla każdej kobiety? O tym wszystkim opowie dziś Króliczek! 🙂

Zacznijmy od pytania, które sprawia najwięcej trudności:

Jak rozpoznać balkonetkę?

Balkonetka to bez wątpienia jeden z najbardziej popularnych krojów biustonosza. Jak wskazuje nazwa balkonetka, czyli balconette, krojem przypomina balkonik, obejmujący piersi do ok. 3/4 ich wielkości. Miseczki balkonetek są zwykle skrojone z trzech części, a łączący je mostek jest wysoko zabudowany. Jeśli wiec widzisz biustonosz dość mocno zakrywający piersi (ale nie całkowicie), którego górna linia jest niemal pozioma a ramiączka szeroko rozstawione – to prawdopodobnie patrzysz właśnie na balkonik 🙂

Konstrukcja balkonetki nie jest oczywiście przypadkowa, co postaramy się wyjaśnić na przykładzie naszego biustonosza koronkowego One Second Black No.1:

BALKONETKA - czy jest modelem dla Ciebie?

Trójdzielna budowa miseczek oznacza, że patrząc na miseczkę możesz z łatwością zauważyć trzy połączone ze sobą części. Taki krój sprawia, że biust jest dobrze uniesiony, podtrzymany i zaokrąglony. Ciemna linia po zewnętrznej stronie miseczek nie jest efektem zdjęcia – to wszyte panele wzmacniające, które zbierają biust do środka. To właśnie dzięki nim biust nie “ucieka” na boki, tylko daje się ładnie modelować.

Tak skrojone miseczki potrzebują wysokiego mostka, wzmocnionego dodatkową warstwą siateczki. Gdy spojrzysz na zdjęcie, to zobaczysz, że mostek jest znacznie ciemniejszy od miseczek – to właśnie efekt podwójnego materiału, dzięki któremu biustonosz tak dobrze trzyma biust w pięknej ramie.

Z kolei ramiączka w balkonetkach są rozstawione dość szeroko, by balkonetki świetnie sprawdzały się w stylizacjach z okrągłymi, kwadratowymi lub łódkowymi dekoltami. Z tego powodu balkonetki są często nazywane idealnymi stanikami na co dzień – pasują praktycznie do każdego “codziennego” dekoltu – chyba, że mówimy o naprawdę dużym wycięciu (tu Króliczek podpowiada, że celowe odsłonięcie skrawka pięknej koronki może być pomysłem na zmysłową stylizację).

Jakie biusty kochają balkonetki?

Choć balkonetka jest modelem, jaki sprawdzi się w przypadku większości biustów, to polecamy ją przede wszystkim biustom dużym – ponieważ pięknie je zbiera, modeluje, unosi. Ten krój jest doskonały także dla biustów miękkich, które potrzebują ładnego ułożenia.

W przypadku drobnych biustów bardziej od balkonetki polecamy natomiast niższe, bardziej otwarte konstrukcje, takie jak nasz koronkowy half-cup One Second No.2. Zabudowana balkonetka mogłaby niepotrzebnie przytłoczyć mały biust i nie być tak wygodna jak biustonosz z niższym mostkiem – choć nie jest to oczywiście regułą. O modelach typu half-cup Króliczek opowie następnym razem 🙂

Oba modele czekają na Ciebie tutaj:

BALKONETKA - czy jest modelem dla Ciebie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Darmowa dostawa

już od 179 zł

Wygodne zwroty

masz na to 14 dni

Gwarancja jakości

Polska produkcja, certyfikowane materiały

Bezpieczne płatności

przelewy online/karty/BLIK