Darmowa dostawa w Polsce już od 179 zł

Potrzebujesz pomocy?

Zadzwoń do nas
Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 16:00

Social

Bielizna z własnym tekstem – haft personalizowany

Gdy robimy komuś prezent, chcemy, by czuł się wyjątkowo. Staramy się nie tylko trafić w gust obdarowywanej osoby, ale także sprawić, aby nasz podarunek pokazał te starania. Bielizna z własnym tekstem to prezent trafiony w dziesiątkę! Ostatnio obserwujemy wzrost popularności personalizacji – ubrania z indywidualnym nadrukiem, kubki z dedykacją, personalizowane gadżety, tekstylia czy obrazy. To właśnie dlatego stworzyłyśmy opcję personalizacji naszych kompletów – od teraz możesz zamówić bieliznę z własnym tekstem i cieszyć się idealnie dopasowanym prezentem.

Zacznijmy jednak od podstaw i pytania, które zadajecie nam od dawna:

Czy można zamówić bieliznę z własnym tekstem?

Bielizna z własnym tekstem jest bardzo skomplikowanym produktem. Weźmy na przykład biustonosz: musi być skonstruowany tak, by jednocześnie miękko dopasować się do ciała, a przy tym dobrze unosić i podtrzymywać piersi. Z tego względu przód zwykle stabilizujemy specjalnymi gumami, cięciami i szwami, a boki i tył szyjemy z przyjemnych dzianin. Jeśli rozłożymy klasyczną balkonetkę na części to zobaczymy, że ich liczba to ponad dwadzieścia różnych elementów. Są nieduże, precyzyjnie krojone i dobrane pod kątem swoich właściwości.

Każdy z tych elementów pełni inną rolę. Surowce, których używamy do szycia miseczek, muszą być jednocześnie przyjemne dla skóry, wytrzymałe i dobrze ustabilizowane. Jeśli są to hafty lub stabilne koronki, to mamy pewność, że biust będzie dobrze uniesiony, ale konstrukcja będzie dość sztywna. Wówczas boki i tył muszą być elastyczne, by zapewnić dobre dopasowanie się do ciała. Jeśli z kolei miseczki szyjemy z elastycznej koronki, która obejmuje biust i poddaje się rozciąganiu, musimy inaczej kroić miseczki i użyć innych gum obwodowych. Przez to, niezależnie od tego, jaki model akurat tworzymy, pracę zawsze zaczynamy od testów materiału i wyliczeń odpowiednich parametrów.

To wszystko sprawia, że wykonanie haftu na bieliźnie jest procesem dość skomplikowanym. Musimy uważać, by nie zniszczyć struktury materiału, zmieścić się na niewielkim skrawku i nie wpłynąć na jego właściwości. To z kolei powoduje, że nie wszystkie koronkowe biustonosze mają możliwość personalizacji, a na zdecydowanej większości możemy wykonać tylko niewielkie napisy lub symbole, na przykład inicjały.

Jak haftować na bieliźnie?

Haftowanie na bieliźnie wymaga wielu prób, testów i analiz. Każdy rodzaj dzianiny sprawdzamy w oddzielnym procesie, dobierając do niego odpowiednią fizelinę i najlepsze parametry nici. Mamy przy tym świadomość, że zbyt delikatne struktury nie powinny być w ogóle ozdabiane haftem, ponieważ choć będą wyglądać pięknie, to bardzo szybko doprowadzą do mikrouszkodzeń materiału. Tak będzie na przykład przy siatkach o luźnej strukturze albo delikatnych dzianinach o dużej ciągliwości.

Warto pamiętać o tym, że haft najłatwiej wykonać na tkaninie, na przykład na bawełnie. Wykonany na dzianinie niemal zawsze będzie lekko się falować.

Bielizna z własnym tekstem – jak powstaje?

Pierwszym etapem jest zawsze projektowanie. Bez względu na to, czy chcemy zrobić długi napis, inicjały, symbol, logotyp czy obrazek, zawsze zaczynamy od włączenia programu projektowego. Tworzymy nasz haft w taki sposób, by nie był tylko szkicem, ale instrukcją dla maszyny przemysłowej. Z tego względu praca przy projektowaniu jest najtrudniejszym i najbardziej skomplikowanym procesem. Każda nitka, każde cięcie, każda zmiana koloru – to wszystko ustalamy właśnie teraz.

Gdy projekt jest gotowy, przesyłamy go do hafciarki i raz jeszcze sprawdzamy ustawienia. Wybieramy kolory nici, oceniamy rozmieszczenie, korygujemy wszystkie nieścisłości. Wcześniej umieszczamy w niej tamborek z odpowiednio rozpiętym i ustabilizowanym materiałem.

Teraz wszystko wykona już hafciarka, choć musimy czuwać, by wszystko przebiegało zgodnie z planem. W przypadku haftowania bielizny nie odstępujemy hafciarki na krok, cały czas nadzorując proces wbijania każdej igły.

Bielizna z haftem, czyli prezent z dedykacją

Jakie komplety bielizny są najlepsze do umieszczenia na nich haftu? Takie, które mają największe elementy materiału. Haft możemy wykonać na gumie obwodowej naszych braletek, na bocznych panelach balkonetek i biustonoszy half-cup, na niektórych modelach pasów do pończoch oraz majtek. Pierwszym modelem, w jakim wprowadziłyśmy opcję personalizacji był komplet Love Story, ponieważ długa kokarda jest idealnym polem na wszelkie pomysły hafciarskie.

Można umieszczać tam napisy składające się nawet z piętnastu znaków, a na specjalne życzenie możemy nawet tę liczbę przekroczyć. Najdłuższy napis, jaki haftowałyśmy na tym modelu miał aż dwadzieścia osiem literek i wyglądał naprawdę efektownie!

Haft personalizowany – co to znaczy?

Haft personalizowany to taki haft, o którego kształcie i treści decydujemy sami. Celem wykonania personalizacji jest sprawienie, by dany produkt – bielizna, bluza, czy cokolwiek innego – był unikalnym egzemplarzem, stworzonym z myślą o konkretnej osobie. Z tego względu hafty personalizowane mają najczęściej wyjątkową treść, odsyłającą do ważnej daty, inicjałów albo specjalnej dedykacji.

Co najczęściej haftujemy, by sprawić komuś przyjemność? Krótkie wyznania, jak Kocham Cię, Aniu, ważną datę – na przykład urodzin lub rocznicy, inicjały albo całe imiona. Opcji jest tak wiele, że ogranicza nas jedynie wyobraźnia.

A co, jeśli chcemy zamówić personalizację, ale nie wiemy na co się zdecydować? Wtedy wystarczy do nas napisać! Pokochałyśmy wykonywanie haftów i nie możemy się doczekać, aż Wy też je pokochacie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Darmowa dostawa

już od 179 zł

Wygodne zwroty

masz na to 14 dni

Gwarancja jakości

Polska produkcja, certyfikowane materiały

Bezpieczne płatności

przelewy online/karty/BLIK