Darmowa dostawa w Polsce już od 179 zł

Potrzebujesz pomocy?

Zadzwoń do nas
Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 16:00

Social

Biustonosz z obniżonym mostkiem

Biustonosz z obniżonym mostkiem

Jednym z najczęściej poszukiwanych krojów biustonoszy jest stanik z obniżonym mostkiem. Dlaczego? Czym się charakteryzuje? Kto może go nosić? O tym wszystkim postaramy się opowiedzieć w tym tekście.

Biustonosz z obniżonym mostkiem – jaki to model?

Gdy pytacie o „biustonosz z obniżonym mostkiem” przedstawiamy wam dwa najpopularniejsze kroje: biustonosz half-cup i biustonosz plunge. Obie konstrukcje charakteryzuje dwudzielna budowa miseczek, czyli pionowe szwy. W przeciwieństwie do balkonetek, gdzie możemy zauważyć trójdzielną budowę miseczek – dodatkową, poziomo przyszywaną część. Taka „otwarta” konstrukcja sprawia, że biustonosze half-cup i plunge zbierają, podtrzymują, ale jednocześnie eksponują biust. Są więc idealnym rozwiązaniem w przypadku bluzek, sukienek i sweterków z głębokimi dekoltami.

Biustonosze half-cup i plunge

Jaka jest więc różnica między krojem hal-fup a plunge? Chodzi przede wszystkim o wysokość mostka. Mimo, że stanik half-cup ma bardziej wycięte miseczki niż balkonetka, to wysokość jego mostka znajduje się gdzieś pomiędzy balkonetką a krojem plunge. Jest to świetny wybór dla kobiet o większym rozmiarze biustu, które szukają stanika z obniżonym mostkiem, ale obawiają się, że taki model nie będzie w stanie zaoferować im odpowiedniego podtrzymania piersi. Nic bardziej mylnego! Nawet bardziej wycięta forma miseczek, czyli biustonosz half-cup jest w stanie świetnie zebrać i podtrzymać zarówno mniejszy, jak i większy biust. Wszystko za sprawą wzmocnionych paneli bocznych i stabilnej konstrukcji.

Z kolei biustonosz plunge to krój o najbardziej obniżonym mostku. Dodatkowo, tworzy tzw. „dolinkę”, czyli dekolt w kształcie litery V. Niektóre modele plunge posiadają nawet tak niskie i wąskie mostki, że łączenie między miseczkami przypomina cienką wstążeczkę. Mimo, że plunge jest dedykowany głównie małym i średnim biustom (ze względu na bardzo odkrytą formę), to doświadczenie pokazuje nam, że większe biusty również zaprzyjaźnią się z tym krojem. Pamiętajmy, że każdy biust jest inny i wiele zależy od rodzaju i ogólnej kondycji naszych piersi. Ostatnio otrzymaliśmy zdjęcie od naszej klientki Natalii, która wybrała plunge Queen of Time w rozmiarze 65G. Mimo odkrytej formy i niskiemu mostkowi, stanik świetnie poradził sobie z większym rozmiarem jej piersi.

Więcej na temat biustonosza plunge możecie przeczytać w naszym tekście: Zanurz się – czyli kilka słów o biustonoszu typu plunge.

Biustonosz z obniżonym mostkiem – zalety

Po co tak naprawdę w naszej szafie staniki z obniżonym mostkiem? Przede wszystkim – sięgamy po ten krój, gdy oczekujemy odpowiedniego podtrzymania piersi, ale jednocześnie chcemy bardziej odkryć i wyeksponować biust. Jeżeli nie lubimy bardzo zabudowanej formy i zależy nam przede wszystkim na zmysłowym efekcie, to nasza bieliźniana szuflada powinna składać się w większości ze staników z obniżonym mostkiem.

Po drugie – biustonosz z obniżonym mostkiem to w pewnym sensie krój do zadań specjalnych. To idealny wybór, jeżeli planujemy stylizację z głębokim dekoltem i nie chcemy, aby materiał naszego biustonosza był widoczny. Biustonosze z niskim mostkiem doskonale sprawdzą się w połączeniu z bluzkami i sukienkami z głębokimi dekoltami, szczególnie w kształcie litry V.

Ostatnią kwestią jest wygoda. Zdarza się, że dostajemy od was wiadomości, w których piszecie, że największym problemem przy wyborze odpowiedniego biustonosza jest zbyt wysoki mostek, który „uwiera” i powoduje dyskomfort. Istotnie, jeżeli skóra naszego dekoltu jest delikatna i wrażliwa, a dodatkowo mamy bardzo drobną i szczupłą klatkę piersiową, zbyt wysoki mostek może (ale nie musi!) powodować nieprzyjemne uczucie ucisku.W takich sytuacjach proponujemy biustonosze z obniżonym mostkiem. Najczęściej o kroju plunge. To doskonałe rozwiązanie tego problemu, o czym piszecie do nas w wiadomościach zwrotnych, zaraz po przymiarkach ♥

Biustonosz z obniżonym mostkiem – dla kogo?

Odpowiedź jest prosta: dla każdego, kto ma ochotę wypróbować ten model! Istnieje mylne przekonanie, że staniki z niskim mostkiem są przeznaczone jedynie dla małej i średniej wielkości piersi. To prawda, że bardziej zabudowane modele (na przykład balkonetki) lepiej poradzą sobie z dużym czy bardzo wiotkim biustem. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy rezygnować z innych krojów jeszcze przed przymiarką! Pamiętajmy o tym, że każdy biust jest inny. Być może okaże się, że Twoje piersi pokochają krój half-cup czy plunge mimo, że początkowo nie brałaś pod uwagę takich staników i przechodziłaś obok nich obojętnie. Daj im szansę, a odwdzięczą się nie tylko pięknym wyglądem i wygodą, ale też świetnym wyprofilowaniem piersi!

A jeżeli chcesz obejrzeć najpiękniejsze modele biustonoszy z obniżonym mostkiem, to czekają tutaj:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Darmowa dostawa

już od 179 zł

Wygodne zwroty

masz na to 14 dni

Gwarancja jakości

Polska produkcja, certyfikowane materiały

Bezpieczne płatności

przelewy online/karty/BLIK