Slow Fashion White Rvbbit

Czy wiesz, że Króliczek jest SLOW?

/
31 sierpnia 2018

Czym właściwie jest coraz bardziej popularny ruch Slow Fashion? Jak skomponować swoją idealną bieliźnianą szafę? Na co zwracać uwagę podczas kolejnych zakupów i… jak nie odbierać sobie przyjemności? 🙂 O tym wszystkim opowie już za chwilę Króliczek!

Krok pierwszy – zrozumienie

Slow Fashion to przede wszystkim zrozumienie – tego, jakich ubrań potrzebujesz, w jakich czujesz się świetnie i jakie będą służyć Ci dłużej niż jeden sezon. Na początku musisz więc poznać samą siebie i… przyjrzeć się swojej bieliźnianej garderobie. Czy są w niej biustonosze nienoszone przez Ciebie od lat? Albo figi, których po prostu nie lubisz? Odłóż je na jedną stronę, a po drugiej zostaw te, które dodają Ci pewności siebie i sprawiają, że zakładasz je z uśmiechem. Może to będzie piękny koronkowy stanik, może ulubiona koszulka do spania, może wysokie figi, zostawiane “na specjalne okazje”. Teraz popatrz na te dwie kupki rzeczy i pomyśl, co mają wspólnego. Czy nielubiane biustonosze mają jakąś wspólną cechę? I czy taką cechę mają te lubiane?

Odkrycie klucza do naszej garderoby to pierwszy krok na drodze slow. Kolejnym jest zaplanowanie zakupów w taki sposób, by Twoja garderoba była dosłownie skrojona na miarę – miarę potrzeb i przyjemności 🙂

Krok drugi – planowanie

Planowanie w nurcie slow wcale nie oznacza ścisłego trzymania się raz stworzonej listy. Chodzi raczej o to, by nie dorzucać do szafy rzeczy, które przed chwilą uznaliśmy za zupełnie nietrafione. Pomyśl o tym, co musi mieć w sobie biustonosz, by z miejsca trafić do grona ulubieńców – może kluczem jest miękka koronka? albo elastyczna guma pod biustem? a może kluczem są piękne detale, dzięki którym czujesz się w bieliźnie wyjątkowo – ręcznie doszywane hafty lub złote wykończenia? Pomyśl też o tym w jaki sposób nosisz bieliznę i z czym ją najchętniej zestawiasz. W jakich kolorach czujesz się najlepiej i jakie fasony są dla Ciebie stworzone.

Gdy znajdziesz odpowiedzi na te pytania, z łatwością zaplanujesz swoją idealną garderobę, a codzienne zakładanie bielizny stanie się prawdziwą przyjemnością.

Krok trzeci – wartości

Slow fashion to stawianie jakości ponad ilość i wybieranie tych produktów, w które ktoś włożył wszystko, co najlepsze. Wysoka jakość materiałów, staranne, często artystyczne szycie, a przy tym pasja i serce – to właśnie składa się na slow. Slow to także moda etyczna, doceniająca rodzimą produkcję i te pracownie, które nie biorą udziału w wyzyskiwaniu pracowników z chociażby Dalekiego Wschodu. Jak sprawdzić, czy dana firma szanuje zatrudnione w niej osoby i czy szyta bielizna jest nie tylko piękna, ale też etyczna? Po prostu zapytać –  i spróbować tę firmę poznać. W ten sposób możesz dowiedzieć się, że zakładając dowolny produkt powstający w pracowni Króliczka – bez względu na to czy jest to biustonosz, pas do pończoch czy na przykład body – możesz mieć pewność, że od początku do końca powstał w Polsce, a wszystkie tworzące go osoby pracowały nad nim z pasją i prawdziwą przyjemnością.

Krok czwarty – zakupy

Choć może się wydawać, że slow fashion to minimalizm zakupowy i rezygnowanie z zakupowej przyjemności, to w istocie wcale tak nie jest! Nie chodzi przecież o to, by odbierać sobie przyjemność, ale by tę przyjemność maksymalnie przedłużyć. Wybierając swoją wymarzoną bieliznę pomyśl przede wszystkim o sobie i tym, że koronkowe komplety nie powinny czekać na wyjątkowe okazje. Każdy dzień jest wyjątkową okazją, a to, co mamy na sobie, wpływa na to jak się czujemy. Jeśli więc zobaczysz koronkowy biustonosz, który z miejsca skradnie Twoje serce – zrób sobie prezent! Jest przecież spora szansa na to, że on będzie Cię zachwycał i wprawiał w dobry nastrój za każdym razem, gdy na niego spojrzysz.

Krok piąty – dbanie o bieliznę 

Slow fashion to idea, w której liczą się działania obu stron – i producenta, i klienta. A mówiąc naszym językiem: i Króliczka, i Ciebie. To właśnie dlatego tak często pytamy was o zdanie i chętnie słuchamy waszych sugestii.

To, co możesz zrobić dla siebie i swojej garderoby pozostając w nurcie slow, to dbanie o swoją bieliznę. Materiały wysokiej jakości, choć wytrzymałe i wielokrotnie przez nas testowane, będą Ci służyć dłużej, gdy będziesz je traktować z czułością. Czytanie zaleceń na metce, delikatne ręczne pranie, czyszczenie aksamitnych dodatków czy używanie specjalnych płynów do bielizny sprawi, że piękne koronki i hafty będą Cię długo zachwycać.

I na koniec najważniejsza idea Slow Fashion – komponując idealną garderobą nie zapomnij o tym, że to wszystko jest dla Ciebie. Podaruj sobie czas tylko dla siebie, pozwól sobie na małe przyjemności, a przy okazji sprawdź jak przyjemnie jest rozpieszczać się dobrą jakością. A skoro mówimy o małych przyjemnościach to Króliczek ma dla Ciebie magiczny kod na -20%

Wystarczy, że podczas zakupów wpiszesz kod: BLOG

Kod działa tylko do niedzieli, więc zrób sobie prezent już teraz:

Slow Fashion White Rvbbit

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.