Darmowa dostawa w Polsce już od 179 zł

Potrzebujesz pomocy?

Zadzwoń do nas
Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 16:00

Social

Dlaczego biustonosz unosi się do góry

Dlaczego stanik podnosi się do góry?

Zsuwające się ramiączka, fiszbiny kończące się na plecach, odstający mostek, pusta przestrzeń w miseczkach. To tylko niektóre sygnały alarmujące, że Twój biustonosz jest źle dobrany. W tym tekście skupimy się na innym problemie i postaramy się odpowiedzieć na często zadawane pytanie: dlaczego stanik podnosi się do góry?

Co oznacza, że „stanik podnosi się do góry”?

Niedawno napisała do nas Klientka z prośbą o pomoc w ocenie rozmiaru wybranego przez siebie biustonosza push-up Tied Story. Wszystko wydawało jej się w porządku, ponieważ miseczki biustonosza, ramiączka i mostek leżały idealnie. Jednak po chwili przymiarek okazało się, że przy podnoszeniu rąk obwód biustonosza również podnosi się do góry. W taki sposób, że fiszbiny zachodzą na piersi, a biust „ucieka”  dołem. Jeżeli obwód Twojego stanika znacząco unosi się do góry podczas noszenia oznacza to, że biustonosz jest źle dobrany pod względem rozmiaru. W takiej sytuacji musisz poznać źródło problemu i wymienić rozmiar, ponieważ noszenie nieodpowiednio dobranego biustonosza ma swoje przykre, często bardzo poważne konsekwencje zdrowotne. Ból kręgosłupa i ramion, a nawet powstawanie stanów zapalnych i groźnych zmian w tkance piersiowej.

Za luźny obwód biustonosza

Najczęstszą przyczyną podnoszenia się stanika do góry jest za duży obwód. W takiej sytuacji należy zweryfikować swój rozmiar, ponieważ może się okazać, że zamiast 70D, zdecydowanie lepiej będzie leżał biustonosz w rozmiarze 65F. Zbyt luźny obwód stanika jest często bagatelizowanym problemem. Kobiety skupiają się na tym, aby miseczki leżały idealnie, podczas gdy to głównie obwód pełni jedną z najważniejszych funkcji, czyli podtrzymuje biust.

Jak ocenić czy wybrałyśmy właściwy obwód stanika? Oczywiście, już w trakcie przymiarek jesteśmy w stanie to stwierdzić: jeżeli po zapięciu obwodu czujemy nieprzyjemny ucisk, trudno nam wykonywać swobodne ruchy i zdecydowanie nie czujemy się komfortowo, możemy mieć pewność, że wybrałyśmy stanik o zbyt ciasnym obwodzie. Należy wówczas wybrać inny rozmiar, pamiętając o tym, że przy powiększeniu obwodu, należy pomniejszyć miseczkę zgodnie z tabelą rozmiarową producenta. Jeżeli natomiast nasz stanik podnosi się do góry powodując zachodzenie fiszbin na piersi (pomimo zapięcia na ostatnią haftkę) jest to znak, że nasz obwód jest za duży i nie będzie odpowiednio podtrzymywał biustu. W takiej sytuacji należy wybrać stanik o mniejszym obwodzie, mając na uwadze stopniowanie miseczki. Pamiętajmy: miseczka w rozmiarze 70D ma inną pojemność niż miseczka w rozmiarze 65D!

Za duże miseczki biustonosza

Czy tylko za duży obwód jest powodem tego, że nasz stanik podnosi się do góry? Okazuje się, że nie. Przyczyną mogą być również za duże miseczki stanika. Jak to się dzieje? Już wyjaśniamy! Gdy miseczki biustonosza nie przylegają idealnie do ciała i tworzą puste przestrzenie zazwyczaj staramy się to zamaskować regulacją ramiączek, które maksymalnie skracamy. W taki sposób otrzymujemy złudzenie, że miseczki leżą lepiej. Oczywiście, odpowiednia regulacja ramiączek jest bardzo ważna, jednak nie możemy maskować nią niedopasowanych miseczek. Zbyt mocno wyregulowane ramiączka sprawiają, że obwód stanika podnosi się do góry na plecach. Jeżeli obwód biustonosza jest dobry, a miseczki za duże, wypróbuj biustonosz o tym samym obwodzie i mniejszych miseczkach zgodnie z tabelą rozmiarową.

Zła regulacja ramiączek biustonosza

Tak – nieodpowiednia regulacja również może być powodem tego problemu! Pamiętajmy, że ramiączka naszego biustonosza muszą być wyregulowane w taki sposób, aby były delikatnie napięte, ale w żadnym wypadku nie zsuwały się z ramion i zarazem nie wbijały w ciało. Zbyt mocne wyregulowanie ramiączek może prowadzić do zaczerwienień, otarć oraz… do podnoszenia się obwodu biustonosza. Możemy mieć wówczas wrażenie, że źle dopasowałyśmy rozmiar stanika. Należy sprawdzić czy nie wystarczy drobna poprawka w regulacji ramiączek. Należy poluzować ramiączka w taki sposób, aby nadal były napięte i nie zsuwały się z ramion, jednak nie wbijały w ciało i nie powodowały unoszenia się obwodu na plecach.

Dlaczego biustonosz źle leży?

Aby ocenić czy wybrałyśmy odpowiedni rozmiar biustonosza, należy zwrócić szczególną uwagę na kilka rzeczy: wspomniany obwód, wielkość miseczek, przylegający mostek oraz fiszbiny, które w żadnym wypadku nie powinny wbijać się w piersi ani kończyć na plecach. To sygnał, że miseczki biustonosza są niedopasowane. Po czym poznać, że obwód biustonosza leży poprawnie? Wiele zależy od indywidualnych preferencji. Niektóre kobiety wolą nieco luźniejszy obwód, ponieważ czują się wówczas bardziej komfortowo, z kolei inne wymagają, aby ich obwód był bardziej ciasny. Najlepiej dopasowany obwód to taki, który stabilnie, dość mocno przylega do naszego ciała, ale nie powoduje dyskomfortu. Musimy pamiętać o tym, że biustonosz najlepiej zapinać na pierwszą haftkę, ponieważ niektóre obwody staników w miarę noszenia ulegają rozciągnięciu. Możemy to później wyrównać regulacją.

Jeżeli masz wątpliwości czy Twój biustonosz leży tak, jak powinien – napisz do nas wiadomość na contact@whitervbbit.com. Wspólnie poradzimy sobie z tym problemem!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Darmowa dostawa

już od 179 zł

Wygodne zwroty

masz na to 14 dni

Gwarancja jakości

Polska produkcja, certyfikowane materiały

Bezpieczne płatności

przelewy online/karty/BLIK