Dzienny pas do pończoch

Dzienny pas do pończoch – czyli jaki?

/
3 września 2018

Niektóre kobiety go uwielbiają i nie wyobrażają sobie bez niego swoich stylizacji, inne wręcz przeciwnie – patrzą na niego niepewnie i z dystansem. Pas do pończoch, bo o nim mowa, jest przecież czymś więcej niż tylko efektownym dodatkiem. Zwłaszcza, gdy mówimy o jego dziennej wersji!

Pasy do pończoch – także te z pracowni Króliczka – można w uproszczeniu podzielić na dwie kategorie.  W pierwszej znajdą się pasy ozdobne, których głównym zadaniem jest dopełnienie zmysłowej stylizacji – takie jak Madame Butterfy czy Queen of Rings. Oba są uszyte z efektownych haftów, mają po 4 metalowe żabki i doskonale sprawdzą się zakładane na wyjątkowe okazje. Druga kategoria to stabilne pasy dzienne, a więc pasy do zadań specjalnych. Ich rolą jest utrzymanie pończoch przez cały dzień, a więc znacznie dłużej niż w przypadku pasów ozdobnych. To właśnie im przyjrzymy się w tym tekście bliżej, tym bardziej, że jest ku temu okazja: Króliczek właśnie wprowadził do sklepu swój pierwszy, stabilny dzienny pas!

By dobrze zrozumieć co wyróżnia dobry dzienny pas do pończoch, rozbierzmy go na czynniki pierwsze 🙂

Po pierwsze – żabki

Dobry pas dzienny to dobre podtrzymanie pończoch, a dobre podtrzymanie pończoch to przede wszystkim dobre żabki. Powinno być ich więcej, niż w przypadku pasa ozdobnego – namiastką komfortu byłoby już sześć, jednak optymalną wygodę uzyskamy przy ośmiu. Warto też zwrócić uwagę na to, z czego wykonane są żabki – najlepiej wybrać te metalowe, które w przeciwieństwie do plastikowych, lepiej poradzą sobie z utrzymaniem pończoch i nie będą się rozpinać w ciągu dnia. Jeśli przyjrzysz żabkom naszego pasa Queen of Dots (jest na zdjęciu nad tekstem) to zauważysz, że pod złotym metalem znajdują się silikonowe zawleczki – one nie tylko świetnie radzą sobie z większością klasycznych pończoch, ale także chronią pończochy przed przypadkowymi uszkodzeniami.

 

 

Po drugie – krój

Dobry pas dzienny powinien być bardziej zabudowany niż delikatne pasy ozdobne. To dzięki podwyższonej talii i szerokim panelom bocznym możesz mieć pewność, że pas nie zsunie się i będzie stabilnie utrzymywał się na swoim miejscu. Wybierając swój pierwszy dzienny pas zwróć uwagę na to, w jakim miejscu znajdują się podwiązki. Powinny być wszyte w taki sposób, by nie krępować ruchów i zapewnić maksymalną wygodę, a więc układać się na udach, a nie na środku przodu lub tyłu. Ważnym elementem jest też zapięcie z regulacją, pozwalające na optymalne dopasowanie rozmiaru.

Po trzecie – materiał

O ile pasy ozdobne mogą być uszyte z delikatnych, subtelnych materiałów, o tyle pas dzienny powinien być stabilny i wygodny. Niektóre pasy dzienne są zatem szyte z grubych dzianin, takich jak spandex czy nawet elastyczna wiskoza inne – tak jak Queen of Dots – są uszyte z dwóch warstw elastycznego tiulu. Dzięki podszyciu tiulu w kropeczki dodatkową warstwą dzianiny pas zachowuje delikatny wygląd, ale przy tym lekko modeluje sylwetkę i idealnie dopasowuje się do ciała. Co więcej, pozwala skórze oddychać.

Decydując się na wybór dziennego pasa, pamiętaj także o dobrych pończochach. Tylko miękkie, elastyczne pończochy w dobrze dopasowanym rozmiarze pozwolą Ci odkryć przyjemność noszenia pasa – a przecież o przyjemność tu chodzi! A jeśli mimo naszych wskazówek wciąż nie wiesz, jakiego pasa potrzebujesz – po prostu napisz do Króliczka. On zawsze chętnie wysłucha i doradzi ♥

Ps. Nasze pasy do pończoch – te ozdobne i dzienny Queen of Dots czekają na Ciebie tu:

Dzienny pas do pończoch

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.