Darmowa dostawa w Polsce już od 179 zł

Potrzebujesz pomocy?

Zadzwoń do nas
Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 16:00

Social

Dzienny pas do pończoch

Dzienny pas do pończoch – czyli jaki?

Niektóre kobiety uwielbiają pas do pończoch i nie wyobrażają sobie bez niego swoich stylizacji, inne wręcz przeciwnie – patrzą na niego niepewnie i z dystansem. Pas do pończoch, bo o nim mowa, jest przecież czymś więcej niż tylko efektownym dodatkiem. Zwłaszcza, gdy mówimy o jego dziennej wersji!

Pasy do pończoch – także te z pracowni Króliczka – można w uproszczeniu podzielić na dwie kategorie.  W pierwszej znajdą się pasy ozdobne, których głównym zadaniem jest dopełnienie zmysłowej stylizacji – takie jak Black Moon czy Queen of Rings. Oba są uszyte z efektownych haftów, mają po 4 metalowe żabki i doskonale sprawdzą się zakładane na wyjątkowe okazje. Druga kategoria to stabilne pasy dzienne, a więc pasy do zadań specjalnych. Ich rolą jest utrzymanie pończoch przez cały dzień, a więc znacznie dłużej niż w przypadku pasów ozdobnych. To właśnie im przyjrzymy się w tym tekście bliżej.

By dobrze zrozumieć co wyróżnia dobry dzienny pas do pończoch, rozbierzmy go na czynniki pierwsze 🙂

Jakie żabki do pasa do pończoch?

Dobry pas dzienny to dobre podtrzymanie pończoch, a dobre podtrzymanie pończoch to przede wszystkim dobre żabki. Powinno być ich więcej, niż w przypadku pasa ozdobnego – namiastką komfortu byłoby już sześć, jednak optymalną wygodę uzyskamy przy ośmiu. Warto też zwrócić uwagę na to, z czego wykonane są żabki – najlepiej wybrać te metalowe, które w przeciwieństwie do plastikowych, lepiej poradzą sobie z utrzymaniem pończoch i nie będą się rozpinać w ciągu dnia. Jeśli przyjrzysz żabkom naszych pasów to zauważysz, że pod złotym metalem znajdują się silikonowe zawleczki – one nie tylko świetnie radzą sobie z większością klasycznych pończoch, ale także chronią pończochy przed przypadkowymi uszkodzeniami.

 

 

Jaki krój pasa do pończoch wybrać?

Dobry pas dzienny powinien być bardziej zabudowany niż delikatne pasy ozdobne. To dzięki podwyższonej talii i szerokim panelom bocznym możesz mieć pewność, że pas nie zsunie się i będzie stabilnie utrzymywał się na swoim miejscu. Wybierając swój pierwszy dzienny pas zwróć uwagę na to, w jakim miejscu znajdują się podwiązki. Powinny być wszyte w taki sposób, by nie krępować ruchów i zapewnić maksymalną wygodę, a więc układać się na udach, a nie na środku przodu lub tyłu. Ważnym elementem jest też zapięcie z regulacją, pozwalające na optymalne dopasowanie rozmiaru.

Z jakiego materiału pas do pończoch?

O ile pasy ozdobne mogą być uszyte z delikatnych, subtelnych materiałów, o tyle pas dzienny powinien być stabilny i wygodny. Niektóre pasy dzienne są zatem szyte z grubych dzianin, takich jak spandex czy nawet elastyczna wiskoza. Przykładem jest dzienny pas do pończoch Black Cat uszyty z dwóch warstw poliamidowej dzianiny wyprodukowanej w polskiej dziewiarni. 

Decydując się na wybór dziennego pasa, pamiętaj także o dobrych pończochach. Tylko miękkie, elastyczne pończochy w dobrze dopasowanym rozmiarze pozwolą Ci odkryć przyjemność noszenia pasa – a przecież o przyjemność tu chodzi! A jeśli mimo naszych wskazówek wciąż nie wiesz, jakiego pasa potrzebujesz – po prostu napisz do Króliczka. On zawsze chętnie wysłucha i doradzi ♥

Ps. Nasze pasy do pończoch – te ozdobne i dzienne czekają tutaj:

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Darmowa dostawa

już od 179 zł

Wygodne zwroty

masz na to 14 dni

Gwarancja jakości

Polska produkcja, certyfikowane materiały

Bezpieczne płatności

przelewy online/karty/BLIK