Darmowa dostawa w Polsce już od 179 zł

Potrzebujesz pomocy?

Zadzwoń do nas
Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 16:00

Social

Eko pakowanie White Rvbbit

Ekologiczne pakowanie, czyli Króliczek ze stemplem!

Ochrona środowiska i prowadzenie marki w jak najbardziej ekologiczny sposób to nasz wspólny cel. Wiemy o tym chociażby dzięki ostatniej ankiecie, w której blisko 60% z was odpowiedziało, że woli jak najbardziej ekologiczny sposób pakowania, w myśl zasady „im mniej pudełek i wypełniaczy – tym lepiej”.

Te pytania nie znalazły się w ankiecie przypadkowo – już od wielu miesięcy zastanawiamy się co jeszcze możemy zrobić, aby Króliczek był bardziej eko. Od początku istnienia naszej marki pilnujemy łańcucha dostaw, wybierając surowce przede wszystkim z lokalnych manufaktur, drukarni, dziewiarni. Szyjemy w systemie przedsprzedaży, by nie powodować nadprodukcji i mądrze zarządzać magazynem. Wybieramy certyfikowane materiały, sprawdzamy naszych dostawców, znamy osobiście wszystkie osoby produkujące lub dostarczające nam komponenty – od producentów nici, przez rodzinne zakłady tworzące dla nas fiszbiny, tiule, markizety czy tunele gorseciarskie.

Śledząc kolejne procesy – od projektowania, przez krojenie, szycie, pakowanie i wysyłkę – szukałyśmy punktów, które warto przemyśleć i poprawić. Nawet nie będziemy ukrywać, że opakowania, w których wysyłamy nasze produkty, były jednocześnie najbardziej oczywistym i najtrudniejszym do zmiany punktem. Dlaczego? Dlatego, że doskonale wiemy, jak wiele z was te opakowania uwielbia, kolekcjonuje i wykorzystuje chociażby do przechowywania bielizny. Nasze różowe pudełka są oczywiście produkowane z papieru, jednak to nie w surowcu występował problem negatywnego wpływu na środowisko.

Pakowanie bielizny, czyli pudełko w pudełku

Jeśli choć raz kupiłaś bądź kupiłeś u nas bieliznę bądź sukienki to wiesz, że każdy komplet trafia do wyłożonego pergaminem różowego pudełka, a to pudełko wkładamy w pudełko w wysyłkowe. W ten sposób każda paczka to minimum dwa pudełka, a więc pudełko w pudełku. Jeśli w zamówieniu pojawia się więcej kompletów, to pudełek jest jeszcze więcej – i większość z nich i tak finalnie ląduje w koszu.

Te obserwacje wracały do nas tym częściej, im więcej razy czytałyśmy w uwagach do zamówień: “Proszę o włożenie produktów tylko do jednego pudełka, dbajmy o środowisko!”. I dlatego właśnie postanowiłyśmy działać.

Eko – opakowanie, czyli Króliczek ze stemplem

A teraz najważniejsze, czyli nasza puchata propozycja! Wprowadziliśmy właśnie do sklepu możliwość wyboru eko-opakowania, czyli białego kartonika z odręcznie odciśniętym stemplem. W takim opakowaniu nie znajdziesz różowego kartonika – zamówione produkty będą owinięte w pergamin, a na nim będzie nasza ozdobna karta. Każda i każdy z was będzie mógł samodzielnie zdecydować, czy woli jednak różowe pudełko czy w pełni ekologiczne opakowanie (bez taśm, folii i bez grama plastiku).

To jednak nie koniec zmian. Chcemy, aby eko decyzje przynosiły realne zmiany, dlatego za każde wybrane eko-opakowanie postanowiłyśmy przekazać 1 zł na cele jednej z trzech organizacji. Dzięki temu wybór pudełka nie będzie “tylko wyborem pudełka” – jeśli je wybierzesz, będziesz mieć swój wkład w czynienie świata lepszym miejscem! 🙂 Wybór pudełka nie będzie oczywiście wpływał na cenę zamówienia, to po prostu nasze podziękowanie za to, że pomagasz nam pomagać. 

Gdzie trafią zebrane w ten sposób pieniądze? Na początek wybrałyśmy dwie organizacje zajmujące się ściśle ochroną środowiska oraz jedną pomagającą bezdomnym króliczkom odnaleźć kochający dom. Są to:
– Fundacja Nasza Ziemia
– Stowarzyszenie Pomocy Królikom
– Polskie Stowarzyszenie Zero Waste Polska

Jeżeli znasz inne organizacje, które chciałbyś zgłosić do naszego programu – napisz do nas! Rozważymy wszystkie propozycje.

Co to za organizacje?

Fundacja Nasza Ziemia

Fundacja została założona w 1994 r. przez panią Mirę Stanisławską-Meysztowicz. Misją fundacji jest dążenie do podniesienia poziomu świadomości ekologicznej społeczeństwa, wzmocnienia poczucia odpowiedzialności za środowisko naturalne i aktywizacji do działań służących jego ochronie.
Fundacja jest organizatorem znanej corocznej akcji Sprzątanie Świata – Polska.

Więcej: http://www.naszaziemia.pl/

Stowarzyszenie Pomocy Królikom

Stowarzyszenie działa od 2004 r. i zajmuje się pomocą porzuconym królikom. Wszyscy członkowie stowarzyszenia pracują na zasadzie wolontariatu. Priorytetowym celem działań Stowarzyszenia są adopcje królików. Bezdomność królików jest zjawiskiem powszechnym, ale mało zauważalnym i bagatelizowanym. Stowarzyszenie przyjmuje pod swoją opiekę bezdomne króliki i szuka im nowych, odpowiedzialnych domów.

Więcej: https://www.kroliki.net/pl/

Polskie Stowarzyszenie Zero Waste Polska

Stowarzyszenie powstało w 2017 r. Cele Stowarzyszenia to między innymi działania na rzecz ochrony środowiska, ochrona zdrowia i życia ludzi przed szkodliwym oddziaływaniem zanieczyszczeń i odpadów, eliminacja z produkcji i stosowania substancji chemicznych i produktów mających negatywny wpływ na środowisko i zdrowie ludzi oraz zapobieganie zanieczyszczeniom i odpadom u źródeł ich powstawania.

Więcej: https://zero-waste.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Darmowa dostawa

już od 179 zł

Wygodne zwroty

masz na to 14 dni

Gwarancja jakości

Polska produkcja, certyfikowane materiały

Bezpieczne płatności

przelewy online/karty/BLIK