Twój koszyk

Darmowa dostawa w Polsce już od 149 zł

Potrzebujesz pomocy?

Zadzwoń do nas
Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 16:00

Social

Kształty piersi

Jak dobrać biustonosz do kształtu piersi?

W swoich wiadomościach często pytacie nas jak odpowiednio dobrać rozmiar biustonosza – to bardzo ważne, ponieważ od tego zależy kondycja naszych piersi. Biustonosz powinien podtrzymywać biust, ale go nie uciskać (noszenie zbyt małego biustonosza może być przyczyną wielu zdrowotnych dolegliwości, takie jak bóle kręgosłupa czy głowy). Ale czy biustonosz powinno się dobierać również ze względu na kształt biustu? A jeżeli tak – to jak ustalić ten kształt i wybrać odpowiedni dla niego krój stanika? Na wszystkie te pytania postaramy się dzisiaj odpowiedzieć.

Anatomia piersi, czyli dlaczego mamy różne kształty biustu

Wszystkie piersi posiadają tę samą budowę – składają się z tkanki gruczołowej, tłuszczowej i łącznej. Pierś leży na mięśniu piersiowym, częściowo na mięśniu zębatym przednim, skośnym zewnętrznym brzucha i mięśniu prostym brzucha. Jednak ich wielkość i kształt jest kwestią indywidualną i zależną od wielu czynników – mają na to wpływ zarówno uwarunkowania genetyczne, budowa ciała, jak i zmiany hormonalne, ciąża, wahania wagi, rozpoczęcie treningów lub zmiana aktywności fizycznej. Przy zakupie biustonosza należy zwrócić uwagę nie tylko na rozmiar i wygląd stanika, ale również na dopasowanie jego kroju do kształtu piersi, ponieważ zapewni nam to odpowiednie wsparcie i stabilizację biustu, a przy okazji wyeksponuje wszystkie jego zalety.

Jakie są kształty biustu? Jak dobrać biustonosz do kształtu piersi?

Istnieje wiele podziałów, które mają na celu „uporządkowanie”  rodzajów kobiecych piersi, ale jak wszyscy doskonale wiemy, nie jest to takie proste. Są jednak pewne powtarzalne typy biustów, z którymi utożsamia się znaczna część kobiet:

Rodzaje biustów
Źródło.: Pinterest

 

Gruszki

Piersi z sutkami skierowanymi ku dołowi, pełniejsze na dole, optycznie „długie”. Posiadaczki tego kształtu oczekują od swoich biustonoszy podniesienia i zaokrąglenia piersi. Doskonale sprawdzi się tutaj miękki biustonosz na fiszbinie, taki jak Mad Cat No. 13, który zapewni piersiom odpowiednie wyprofilowanie oraz dzięki ozdobnym paskom optycznie je zaokrągli.

Wschód-Zachód

Piersi Wschód-Zachód są rozstawione na boki, przez co optycznie się od siebie oddalają. Charakteryzują się sutkami skierowanymi na zewnątrz i zazwyczaj małym rozmiarem. W przypadku tego kształtu doskonale sprawdzą się biustonosze ze zmniejszoną zabudową między miseczkami i niskim mostkiem, który zbierze je do środka. Idealną propozycją są więc biustonosze typu plunge, takie jak Queen of Black czy Queen of Time.

Dzwonki

Ten kształt jest zazwyczaj połączony z dużym rozmiarem piersi i wyróżnia się tendencją do lekkiego opadania. Biust o kształcie dzwonków posiada także mniej tkanki gruczołowej, co jego posiadaczki często wskazują jako przyczynę „wylewania się” ze stanika. Aby temu zapobiec, należy wybierać bardziej zabudowane biustonosze, takie jak balkonetka One Second No. 1, które odpowiednio zbiorą i podtrzymają piersi.

Okrągłe

Biust okrągły jest tak samo pełny w górnej, jak i dolnej części. Tutaj możemy pozwolić sobie na większą dowolność w doborze kroju stanika i skupić się na odpowiednim podtrzymaniu biustu. W przypadku okrągłych piersi świetną propozycją są biustonosze typu half-cup, takie jak First Date, które pięknie podkreślą ich pełny kształt.

Na boki

Biust osadzony na boki to większa wersja kształtu „Wschód-Zachód”. Biust jest bardziej pełny, a przestrzeń między piersiami zdecydowanie większa. W przypadku tego kształtu warto zwrócić uwagę na biustonosze typu plunge z niskim mostkiem oraz balkonetki, takie jak Queen of Leaf No. 1, które zbiorą piersi do środka i zapewnią im odpowiednie podtrzymanie.

Łezki

Posiadaczki tego kształtu mają dużą swobodę w wyborze biustonoszy, ponieważ tutaj doskonale sprawdzi się prawie każdy krój stanika. Czym charakteryzuje się biust nazywany „łezką”? Jest podobny do okrągłego, jednak bardziej pełny na dole niż na górze. Tutaj świetnie sprawdzą się zarówno miękkie braletki, jak i balkonetki czy biustonosze typu half-cup i plunge.

Smukłe

Smukłe piersi są skierowane bardziej ku dołowi i pełniejsze właśnie w tym miejscu. Takie piersi wyróżniają się zazwyczaj małym rozmiarem, więc ich posiadaczki mogą zwrócić szczególną uwagę na braletki uszyte z elastycznych koronek o podwyższonym kroju miseczek, takie jak Mad Cat No. 12, które zapewnią ich bardziej krągły kształt.

Asymetryczne

Większość kobiet posiada mniejszą lub większą asymetrię biustu, jednak czasem różnica jest tak znaczna, że ma ogromny wpływ na wybór kroju i rozmiaru biustonosza. należy pamiętać, że w przypadku asymetrii biustu, rozmiar stanika dobieramy do większej piersi. Doskonałym i wygodnym rozwiązaniem są także braletki wykonane z elastycznej koronki, która dopasuje się do naszego ciała i nie pozostawi efektu „pustki” przy jednej z miseczek. Więcej na temat doboru bielizny w przypadku asymetrii biustu możecie przeczytać w naszym tekście: Asymetria piersi – jak dobrać odpowiedni rodzaj biustonosza?

Czy wśród opisanych modeli odnalazłaś swój kształt piersi? Jeżeli nie jesteś pewna który model i rozmiar byłby odpowiedni dla Twojego biustu, koniecznie napisz do nas wiadomość na conctact@whitervbbit.com – jesteśmy po to, żeby pomóc Ci odnaleźć swój idealny biustonosz, który nie tylko będzie pięknie wyglądał, ale również zadba o dobra kondycję Twojego biustu na długie lata. A wszystkie wspomniane wyżej biustonosze czekają tutaj:

 

Rodzaje biustonoszy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Darmowa dostawa

już od 149 zł

Wygodne zwroty

masz na to 14 dni

Gwarancja jakości

Polska produkcja, certyfikowane materiały

Bezpieczne płatności

przelewy online/karty/BLIK