Darmowa dostawa w Polsce już od 179 zł

Potrzebujesz pomocy?

Zadzwoń do nas
Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 16:00

Social

Jak zakładać biustonosz

Jak prawidłowo zakładać biustonosz?

Wydaje się, że w założeniu biustonosza nie ma nic skomplikowanego – ot, ramiączka i haftka. Okazuje się jednak, że wiele kobiet z powodu codziennego pośpiechu lub zwykłej niewiedzy zakłada biustonosz w niewłaściwy sposób. Jest to bardzo niebezpieczne, ponieważ może prowadzić do pogorszenia kondycji i zdrowia naszych piersi oraz kręgosłupa. Zatem: w jaki sposób należy założyć biustonosz, aby mieć pewność, że będzie leżał idealnie i spełniał swoje zadanie przez cały dzień?

Prawidłowe zakładanie biustonosza – dlaczego to ważne?

Gdy już wybrałyśmy nasz wymarzony biustonosz, przychodzi pora na mierzenie. To właśnie tutaj najczęściej pojawia się pułapka – zdarza się, że mierzenia dokonujemy niedbale i zbyt szybko. Nie możemy się doczekać, aby sprawdzić jak wyglądamy w swojej nowej bieliźnie, dlatego w pośpiechu pomijamy etap właściwego założenia biustonosza i prawidłowego ułożenia w nim piersi. To duży błąd, ponieważ odpowiednie założenie biustonosza ma ogromne znaczenie w późniejszej ocenie rozmiaru.

Kilka dni temu napisała do nas Klientka z prośbą o pomoc w ocenie doboru rozmiaru balkonetki Black Moon – biustonosz wydawał jej się za duży, jednak po krótkiej rozmowie okazało się, że ramiączka stanika nie zostały w ogóle wyregulowane, a po odpowiedniej regulacji okazało się, że biustonosz leży idealnie! Jak widać, etap odpowiedniego założenia biustonosza jest kluczowy w ocenie czy wybrałyśmy właściwy rozmiar i czy biustonosz zostaje w naszej szafie na dłużej.

Jak zakładać biustonosz – instrukcja krok po kroku

  1. Przed założeniem maksymalnie poluzuj ramiączka biustonosza.
  2. Następnie masz dwie możliwości:
    A) zarzuć maksymalnie poluzowane ramiączka na ramiona lub na wysokość przedramion, a następnie lekko się pochylając umieść fiszbiny u podstawy swoich piersi i zapnij stanik z tyłu
    B) zapnij biustonosz z przodu i obróć zapięciem do tyłu, a następnie ułóż miseczki biustonosza na piersiach i zarzuć ramiączka na ramiona

Większość instrukcji opisujących jak prawidłowo założyć biustonosz będzie sugerowała, aby częściej korzystać z opcji A. W praktyce wiemy jednak, że poranny pośpiech sprawia, że często wersja B wydaje się o szybsza, a przez to bardziej kusząca – gdy zapinamy biustonosz z przodu, a następnie szybko obracamy zapięcie do tyłu. Nie ma w tym nic złego – musimy jednak pamiętać o tym, aby później starannie i odpowiednio ułożyć w biustonoszu nasze piersi oraz zwrócić szczególną uwagę na układ fiszbin.

3. Prostujemy się i poprawiamy ułożenie biustonosza – zaczynamy od ułożenia fiszbin oraz obwodu. Fiszbiny nie powinny w żadnym miejscu uciskać piersi ani pozostawiać pustych przestrzeni pod biustem, natomiast mostek powinien odpowiednio przylegać do ciała.

4. Teraz pora na właściwe ułożenie piersi w miseczkach. W tym celu chwyć fiszbinę w miejscu pod pachą, a drugą dłoń włóż do miseczki i “wygarnij” pierś spod pachy w taki sposób, aby całość znajdowała się w miseczce. To samo zrób z drugą piersią. W taki sposób całe piersi znajdą się w odpowiednim miejscu i może okazać się, że nasz biust jest znacznie pełniejszy niż się spodziewałyśmy!

5. Jeszcze tylko kilka sekund i nasz biustonosza będzie leżał idealnie! Podczas wykonywania kolejnego kroku musimy lekko się pochylić, chwycić od dołu fiszbiny naszego biustonosza i potrząsnąć biustem (kierunek lewo-prawo) – dzięki temu piersi we właściwy sposób ułożą się w miseczkach.

6. Czas na regulację ramiączek – to bardzo ważny etap, nie lekceważmy go! Ramiączka muszą zostać wyregulowane w taki sposób, aby nie spadały z ramion, ale jednocześnie nie wpijały się w nasze ciało.

7. Prostujemy się i sprawdzamy czy wszystko jest w porządku. Jeżeli czujemy się komfortowo, nic nas nie uciska ani się nie zsuwa, a nasz biust jest odpowiednio podtrzymany i wyprofilowany to znak, że jesteśmy gotowe do wyjścia!

A Ty w jaki sposób najczęściej zakładasz biustonosz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Darmowa dostawa

już od 179 zł

Wygodne zwroty

masz na to 14 dni

Gwarancja jakości

Polska produkcja, certyfikowane materiały

Bezpieczne płatności

przelewy online/karty/BLIK