Darmowa dostawa w Polsce już od 179 zł

Potrzebujesz pomocy?

Zadzwoń do nas
Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 16:00

Social

Biustonosz push-up

Jaki biustonosz na szeroki rozstaw piersi?

Gruszki, dzwonki, łezki – to tylko niektóre nazwy ułatwiające określenie kształtu piersi. Dzisiaj skupimy się na piersiach szeroko rozstawionych na boki, często nazywanymi piersiami Wschód-Zachód. Jaki biustonosz będzie dobry na szeroki rozstaw piersi? Pamiętajmy, że podczas wyboru odpowiedniego biustonosza, musimy kierować się nie tylko rozmiarem biustu, ale również jego kształtem i ogólną kondycją. Tylko w taki sposób dobierzemy odpowiedni krój stanika. Posiadaczki szeroko rozstawionych piersi często przed zakupem zwracają się do nas z pytaniem, które modele z naszej kolekcji będą najlepiej prezentować się na takim biuście.

Czym charakteryzuje się biust określany jako Wschód-Zachód? Jaki biustonosz będzie najlepszy na szeroki rozstaw piersi? O tym wszystkim w dalszej części tekstu.

Piersi szeroko rozstawione – co to znaczy?

Biust rozstawiony „na boki” to jeden z najbardziej charakterystycznych kształtów biustu. Jesteś jego posiadaczką, jeżeli:

– twoje piersi są od siebie oddalone i układają się na boki
– optyczne oddalenie biustu tworzy „wgłębienie” między piersiami
– sutki są skierowane na zewnątrz
– masz mały lub średni rozmiar biustu

Dlaczego mamy różne kształty biustu, skoro wszystkie piersi są zbudowane z tych samych tkanek? To bardzo indywidualna kwestia, zależna od wielu czynników. Mają na to wpływ zarówno budowa ciała, jak i zmiany hormonalne, wahania wagi czy zmiana aktywności fizycznej. Szeroki rozstaw piersi wynika najczęściej z uwarunkowań genetycznych.

Jaki biustonosz na szeroki rozstaw piersi?

Czym powinnaś się kierować podczas wyboru odpowiedniego biustonosza, jeżeli jesteś posiadaczką szeroko rozstawionych piersi? Gdy czytamy wasze wiadomości, możemy bez problemu wyodrębnić trzy najczęściej powtarzające się problemy, z jakim muszą mierzyć się właścicielki szeroko rozstawionych piersi:

Piersi są od siebie oddalone i trudno „zebrać” je do środka

W takim wypadku doskonale sprawdzą się biustonosze z obniżonym mostkiem, czyli half-cup i plunge. Staniki o tych krojach zbiorą nasz biust do środka i świetnie wyprofilują dekolt. Dzięki temu pozbędziemy się optycznego wgłębienia, które tworzą oddalone od siebie piersi. Warto zwrócić uwagę na modele semi-soft, które wzmacniamy pianką gorseciarską, która dodatkowo zbiera biust i kieruje piersi do środka: mowa tutaj przede wszystkim o modelu Queen of Time, półusztywnianym Mrs. Blue oraz One Second No. 2, który posiada wzmocnione panele boczne.

Jeżeli posiadasz szeroko rozstawione piersi i zależy Ci na zbliżeniu ich do siebie, unikaj biustonoszy o kroju balkonetki – mimo, że jest to rodzaj biustonosza, który uwielbia wiele kobiet, to ze względu na swoją konstrukcję, może dodatkowo pogłębić wrażenie szeroko rozstawionego na boki biustu.

Co jakiś czas trzeba poprawiać ułożenie piersi w biustonoszu

Zdarza się, że pomimo dodatkowych wzmocnień w postaci paneli bocznych czy pianki gorseciarskiej, piersi są tak szeroko rozstawione i trudne do ułożenia, że miękkie biustonosze nie są w stanie zebrać biustu do środka tak bardzo, jakbyśmy tego oczekiwały. Wówczas pojawia się niekomfortowe uczucie i konieczność stałego poprawiania biustu i umieszczania go ponownie w miseczkach biustonosza. Właścicielki szeroko rozstawionych, jędrnych piersi na pewno doskonale wiedzą jakie to uczucie. W takiej sytuacji świetnym wyborem będą modele push-up, których w pełni usztywniane miseczki uchronią biust przed przemieszczaniem się.

Biustonosz push-up Tied Story ma jeszcze jedną pomocną funkcję – jego miseczki posiadają satynową tasiemkę, którą możemy zawiązać w taki sposób, aby jeszcze bardziej zebrać biust do środka i stworzyć piękny dekolt – pokazujemy to często w naszych relacjach!

Fiszbiny biustonosza uciskają i są niewygodne

„Mam szeroki rozstaw piersi i nie mogę nosić staników z fiszbinami” – napisała do nas kilka dni temu Oliwia. Zdarza się, że biustonosze usztywniane i półusztywniane zbyt mocno ingerują w kształt naszego szeroko rozstawionego biustu, powodując tym samym nieprzyjemne uczucie ucisku. W takiej sytuacji warto zwrócić uwagę na miękkie biustonosze bralette, która od wielu lat są niesłabnącym trendem bieliźnianym. Taka braletka uszyta z miękkiej, elastycznej koronki, pozbawiona fiszbin i wszelkich innych usztywnień, na pewno rozwiąże problem niewygodnych biustonoszy.

Pamiętajmy, że braletki nie zbiorą biustu do środka tak dobrze, jak biustonosze usztywniane czy semi-softy, ale na pewno zagwarantują nam, wygodę i piękny wygląd – ich zadaniem jest bowiem podkreślenie naturalnego kształtu piersi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Darmowa dostawa

już od 179 zł

Wygodne zwroty

masz na to 14 dni

Gwarancja jakości

Polska produkcja, certyfikowane materiały

Bezpieczne płatności

przelewy online/karty/BLIK