Darmowa dostawa w Polsce już od 179 zł

Potrzebujesz pomocy?

Zadzwoń do nas
Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 16:00

Social

Modny biustonosz koronkowy

Jakie trendy aktualnie panują w bieliźnie, czyli modna bielizna damska

Kilka ostatnich lat pokazało coraz większą popularność miękkiej koronkowej bielizny. Można powiedzieć, że braletka to podstawowy wyznacznik modnej stylizacji i na tym zakończyć ten artykuł, ale trendy w bieliźnie są znacznie bardziej skomplikowane niż w każdej innej przestrzeni mody, zwłaszcza mody damskiej.

W bieliźnianej modzie nie zawsze (a nawet zaryzykujemy tezę, że rzadko) działa mechanizm znany z mody outfitowej – czyli taki, w którym „duży” dyktuje trend i wszyscy muszą się dostosować. W bieliźnie taka zasada sprawdza się rzadko, a my doskonale wiemy dlaczego 🙂

Przede wszystkim bielizna to część garderoby, która w pierwszej kolejności musi podobać się nam i najczęściej pozostaje tylko naszą słodką tajemnicą. Nikt nie będzie nas oceniał po tym, czy aktualnie mamy na sobie zjawiskowe koronkowe figi, czy bawełniane majtki z pandą… nikt poza poza nami samymi i tutaj projektanci mają pewien kłopot. Trendy bieliźniane są dyktowane przez poczucie komfortu i aktualne potrzeby kobiet, które ją noszą, a nie najnowsze katalogi i magazyny modowe.

Modne (koronkowe) wzory bielizny

Kilka głównych trendów, które w ostatnim czasie definiują całą branżę bieliźnianą, można zamknąć w kilku słowach: ma być miękko, naturalnie, lekko prowokacyjnie i bardzo koronkowo. Koronka, a właściwie jej kolejne odsłony, nowoczesne delikatne wzory i dostępne na rynku bardzo wysokiej jakości francuskie, włoskie czy polskie (!) produkty, dają kreatywnym projektantom ogromne możliwości. Właśnie dlatego od lat koronka nie schodzi ze swojego w pełni zasłużonego miejsca. Jest materiałem wykorzystywanym przez większość projektantów zarówno jako baza, jak i zmysłowy dodatek. Koronka stała się prostu esencją kobiecości.

Modne paski czy rzęski, figi czy stringi… a może body?

W bieliźnianym świecie od wielu sezonów królują wszelkiego rodzaju dyskretne ozdoby, które na potrzeby stylizacji możemy lekko pokazać lub zwyczajnie ukryć. Śledząc aktualne trendy możemy zauważyć, że do znanych i popularnych paseczków, dochodzą też ozdobne rzęski koronki, kółeczka lub dyskretnie naszyte, trójwymiarowe ozdoby. Krzykliwe, nachalne ozdoby biustonoszy odchodzą do lamusa, a zamiast szerokich pasków, pojawia się dyskretny makaronik lub cienki paseczek z delikatną, połyskującą ozdobą.

Jeżeli chodzi o plecy, tutaj niezmiennie, podstawowym kreatorem mody jest… wygoda, a dopiero na drugim miejscu stawia się na wygląd. Potwierdza to też wykonana przez nas corocznie ankieta, w której nasze klientki, często bardzo szczegółowo, dzielą się swoimi przemyśleniami i obserwacjami. Istnieją jednak momenty, dla których każda kobieta powinna mieć w swojej szafie przynajmniej jeden biustonosz z ozdobnym tyłem – to okazje, w których wykorzystujemy sukienki i bluzki z odkrytymi plecami. W takim przypadku niezmiennie królują paseczki, koronkowe wstawki, złote detale oraz coraz popularniejsze biustonosze z zapięciem z przodu lub z boku.

Czy pas do pończoch to tylko modny dodatek, czy obowiązkowy element każdego eleganckiego kompletu bielizny? Dyskusja na ten temat toczy się od długiego czasu. Niezależnie od preferencji trzeba przyznać, że pas do pończoch to element bielizny który jest przede wszystkim bardzo kobiecy. Zauważamy w ostatnim czasie większe zainteresowanie różnego rodzaju pasami do pończoch, a nasze klientki bardzo często dopytują o ich dzienne wersje. Przykładem takiego bardzo praktycznego rozwiązania jest np. nasz najnowszy dzienny pas do pończoch Black Cat.

Czy w bieliźnianych dołach widać trendy? Owszem, widać. Do lamusa odchodzą “zwyklaki”, a na popularności zyskują eleganckie, nieprzesadnie ozdobne konstrukcje. W przypadku dołów projektant może pozwolić sobie na więcej, dlatego często pojawiają się dodatkowe zapięcia, specjalne rozciągliwe makaroniki, paski układające się w symetryczne wzory itp. Z jedną ważną uwagą -eleganckie majtki to takie, które mają w sobie koronkę lub dobrze wkomponowany tiul, dzięki czemu zyskują delikatny i elegancki wygląd. Trend, jaki w ostatnim czasie pokochały kobiety na całym świecie, to tzw. wysokie konstrukcje, które lekko modelują sylwetkę i podkreślają kobiece kształty. Przykładem takich rozwiązań są np. wysokie figi Mad Cat No. 13

Na temat body pisaliśmy już wiele razy. Swoja popularność body przeżywało w latach 80-tych – czyli okresie, z którego modowi projektanci czerpią dzisiaj wiele swoich inspiracji. Od lat 80-tych body przeszło jednak znaczącą metamorfozę i aktualnie modne body to przede wszystkim wystylizowane, transparentne i koronkowe konstrukcje, które często są głównym elementem stylizacji, szczególnie tych wieczorowych. Jeżeli natomiast body ma być naszą bazą, powinno mieć neutralny i stonowany kolor, który pozwoli błysnąć dodatkom.

Modne kolory bielizny

Dlaczego kolor zostawiliśmy na koniec? Bo naszym zdaniem kolor jest pochodną pomysłu i formy, a także ich dopełnieniem. Aktualnie możliwe są do uzyskanie praktycznie dowolne kolory materiałów, ale bazowymi i najczęściej wybieranymi niezmiennie od lat są… czarny, a chwilę potem czerwony. Pewnym zainteresowaniem cieszą się też inne kolory, jednak jeżeli mówimy o modzie, to są one bardziej ciekawostką niż stałym trendem.

Bieliźniani projektanci chętnie zwracają się w kierunku koronek jako nieustającego źródła inspiracji. Bogactwo wzorów, struktur i kolorów sprawia, że ta najbardziej elegancka bielizna od lat kojarzy się z koronkowymi materiałami, które nadają kobiecemu ciału lekkości i zmysłowości.

Bieliźniane inspiracje

Często pytacie nas skąd czerpiemy inspiracje podczas projektowania nowych modeli. Tutaj odpowiedź również jest prosta, przede wszystkim z tego, co same nam o sobie mówicie. Trendy w modzie bieliźnianej to nie coś, co można narzucić – to coś, co wynika z waszych upodobań, tego co nosicie na co dzień. Do tego dochodzą cykle w modzie. Cykle dla doświadczonego projektanta są jak takty na pięciolinii muzyka – tyle że projektant ma trochę więcej nutek i trochę więcej linii do ogarnięcia. Ważne jest jednak to, że nawet po bardzo trudnym takcie, w końcu następuje powtórka i czasami refren i cykl się zamyka. Tak samo jest z modą. Wspominaliśmy o popularności body z lat 80-tych, kiedyś pisaliśmy też o historii i ewolucji pasa do pończoch czy bikini. Moda jest jest taką ewolucją dobrych pomysłów w rytm taktów, czyli cyklów, gdy coś zyskuje na popularność kosztem innych pomysłów.

Jeżeli chodzi o inspiracje, to możemy zdradzić, że bardzo silnym trendem, który obserwujemy od dłuższego czasu są szalone lata 20-te ubiegłego wieku – i w najbliższym czasie na pewno możecie liczyć na wiele nawiązań i unowocześnionych form, które gdy zmrużysz oczy zabrzmią jak te z lat 20-tych…

Koronkowy komplet bielizny Queen of Black

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Darmowa dostawa

już od 179 zł

Wygodne zwroty

masz na to 14 dni

Gwarancja jakości

Polska produkcja, certyfikowane materiały

Bezpieczne płatności

przelewy online/karty/BLIK