Darmowa dostawa w Polsce już od 179 zł

Potrzebujesz pomocy?

Zadzwoń do nas
Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 16:00

Social

Strajk kobiet protesty

Maseczka ochronna z piorunem, czyli strajk Kobiet

Jesteśmy firmą, w której pracują same kobiety – tworzące produkty dla innych kobiet. Choć jesteśmy różne wspieramy się i wierzymy, że Siostrzeństwo i Solidarność kobiet są największą siłą tego świata – a w sprawach dla nas wspólnych powinnyśmy mówić jednym głosem. Głosem podkreślającym, że każda kobieta jest na tyle rozsądna i odpowiedzialna, by samodzielnie podejmować najważniejsze dla niej decyzje – kierując się własnym sercem, rozumem i sumieniem. Głosem podkreślającym, że w najtrudniejszych sytuacjach prawo powinno nas wspierać i dawać poczucie bezpieczeństwa.

Zastanawiałyśmy się w jaki sposób możemy wyrazić ten głos jeszcze bardziej – i tak stworzyłyśmy  maseczki z piorunem – 10 zł ze sprzedaży każdej z nich przekażemy organizacji Aborcyjny Dream Team, dzięki której żadna z nas nigdy nie zostanie pozostawiona samej sobie.

Maseczka ochronna z piorunem – strajk kobiet

Jeśli śledzisz protesty kobiet, które od kilku lat odbywają się w Polsce i na świecie, to zapewne wiesz, że mają one swoje symbole. Piorun lub jak kto woli: błyskawica jest jednym z nich. Dlaczego akurat piorun? Przede wszystkim dlatego, że kojarzy się z nieposkromioną, potężną siłą, która spada z nieba nagle i ma ogromną moc rażenia. Wikipedia przypomina, że “jednym z najbardziej efektownych zjawisk natury, symbolem sądu, kary i nowego początku”. Piorun jest przerażający, fascynujący i wyrazisty – także jako znak. To właśnie dlatego szyjemy maseczki, w których na czarnej bawełnie umieszczamy czerwoną błyskawicę – ten znak jest tak czytelny, że nie potrzebuje dodatkowego komentarza.

Jeśli natomiast chodzi o samą maseczkę, to szyjemy ją tak, jak wszystkie wielorazowe maseczki ochronne, wybierając bezpieczne materiały i sprawdzone, przetestowane przez nas kroje. Wielorazowa maseczka ochronna z piorunem jest więc uszyta z czarnej bawełny z certyfikatem Oeko-Tex Standard 100 – to certyfikat świadczący o jakości i bezpieczeństwie produktów tekstylnych i włókienniczych, które mają bezpośredni kontakt ze skórą człowieka. By jak najlepiej zaprezentować czerwony symbol strajku wybraliśmy inny krój niż przy maseczkach z troczkami – zamiast zakładek mamy formę wyprofilowaną i dopasowaną do twarzy formę i gumeczki służące do założenia maski na uszy. Dzięki temu maseczka jest wygodna i pozwala na aktywne, kobiece spacery. Można w niej nie tylko swobodnie oddychać, ale także głośno wyrazić swoje z a n i e p o k o j e n i e.

Maseczka ochronna z piorunem – dlaczego warto

Ze względu na zaostrzony reżim sanitarny każdy z nas zobowiązany jest do zasłaniania ust i nosa. W praktyce oznacza to, że maseczki – lub ich zamienniki, o których pisaliśmy w tekście: Co nosić zamiast maseczki ochronnej – towarzyszą nam na co dzień. Jest co najmniej kilka powodów, by spośród tysięcy dostępnych maseczek wybrać właśnie maseczkę z piorunem, wymienimy więc tylko te, które wydają się nam najważniejsze.

Po pierwsze: nosząc maskę z czerwoną błyskawicą, pokazujesz solidarność z wszystkimi kobietami, walczącymi o swoje prawa. Symbol pioruna jest tak czytelny, że nie potrzebuje dodatkowych objaśnień – możesz mieć więc pewność, że każda osoba, która zobaczy Cię w naszej maseczce, od razu będzie wiedzieć, że wierzysz w wolność, równość i prawa kobiet.

Po drugie: maseczka z piorunem jest wielorazowa, możesz więc ją nosić, prać, suszyć i znowu nosić, aż do czasu, gdy zakaz zakrywania ust i nosa przestanie obowiązywać.

Po trzecie: kupując maseczkę z błyskawicą wspierasz Aborcyjny Dream Team, czyli organizację pomagającą kobietom szukających informacji i wsparcia w temacie bezpiecznej aborcji

Aborcyjny Dream Team – co to za organizacja?

Gdy pierwszy raz zobaczyłyśmy tę nazwę, byłyśmy… zaintrygowane. Zestawienie słów “aborcja” i “dream” obok siebie zrobiło na nas piorunujące (nomen omen) wrażenie i zdajemy sobie sprawę, że wiele z was może te odczucia podzielać. Tym bardziej prosimy was o doczytanie tego tekstu do końca, bo już za chwilę pokażemy, że to co brzmi lekko i cukierkowo w praktyce sprowadza się do ciężkiej pracy u podstaw, w której edukacja idzie w parze z niesieniem realnej pomocy tym, którzy często nie mają się do kogo zwrócić.

Dziewczyny tworzące Aborcyjny Dream Team piszą o sobie tak:

Jesteśmy nieformalną inicjatywą mającą na celu odtabuizowanie aborcji. Chcemy mówić o aborcji normalnie, bez tabu, bez dramatu, bez przekłamań, bez strachu. Jeździmy po Polsce i rozmawiamy o aborcji farmakologicznej oraz o innych metodach przerywania ciąży. Robimy to, bo jest to ważne i potrzebne. 

Dziewczyny edukują, wspierają, udzielają rzetelnych informacji. Robią wszystko, by kobieta, która potrzebuje aborcji lub wiedzy o aborcji czuła się bezpieczna, zaopiekowana i mniej samotna. Dlatego właśnie zdecydowałyśmy, że każda kupiona przez was Maseczka z piorunem – strajk kobiet to 10 zł przekazane na konto tej organizacji.

 

Maseczka ochronna z piorunem - Strajk Kobiet

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Darmowa dostawa

już od 179 zł

Wygodne zwroty

masz na to 14 dni

Gwarancja jakości

Polska produkcja, certyfikowane materiały

Bezpieczne płatności

przelewy online/karty/BLIK