Twój koszyk

Darmowa dostawa w Polsce już od 149 zł

Potrzebujesz pomocy?

Zadzwoń do nas
Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 16:00

Social

Opaska na oczy

Opaska na oczy – co nam daje?

Zapewne każdy z was chociaż raz w życiu miał trudności z zaśnięciem lub, mimo przespanej nocy, obudził się rano zupełnie niewypoczęty. To bardzo niemiłe uczucie, prawda? Na szczęście już dawno odkryto nie tylko jedną z głównych przyczyn problemów z właściwym odpoczynkiem podczas snu, ale też sposób, jak sobie z tym poradzić. W dzisiejszym tekście przedstawimy wam więc jedno z bardzo pięknych rozwiązań, a jest nim opaska na oczy.

Jak być może pamiętacie w poprzednich tekstach pisaliśmy już o figurach geometrycznych, siatkach antropometrycznych i innych pozornie niezwiązanych z bielizną zagadnieniach. By nie oddalać się zatem od naukowej strony tworzenia rzeczy pięknych, dziś porozmawiamy o… biologii! Melatonina, czyli inaczej „hormon nocy”, reguluje nasz rytm snu, a co za tym idzie – wpływa na odpowiedni odpoczynek organizmu i sprawia, że rano budzimy się wypoczęci i gotowi do kolejnych wyzwań. Dlaczego więc czasem tak trudno nam zasnąć, skoro dzieje się to głównie za sprawą wytwarzanego w naszym organizmie hormonu? Otóż… melatonina jest wytwarzana prawie w zupełnej ciemności, a światło docierające do naszych oczu blokuje jej uwalnianie.

Jak więc myślisz – czy Twoja sypialnia jest odpowiednio oddzielona od światła? Ciemne zasłony to nie wszystko, o co powinniśmy zadbać, bo co z pozostałymi bodźcami świetlnymi? Czasem jest to poświata miejskiego oświetlenia, widoczna mimo zasłon, a czasem różne sprzęty elektryczne w naszym domu – i chociaż wydaje się, że nam nie przeszkadzaj,ą to skutecznie blokują nasz organizm przed produkcją hormonu snu. W takim wypadku na ratunek przychodzi ona – satynowa opaska na oczy, która nie tylko pięknie i zmysłowo wygląda, ale przede wszystkim skutecznie oddziela nas od bodźców świetlnych i zapewnia odpowiedni sen. Jest niezawodnym gadżetem nie tylko w naszym domu, ale również w podróży czy podczas noclegu w nowym miejscu.

W naszej pracowni powstały do tej pory dwa modele – opaska na oczy z koronką One Second oraz różowa opaska na oczy Morning Sweetness. Obie uszyliśmy z przyjemnej w dotyku satyny, która gwarantuje nam wygodę przez całą noc. Do każdej z nich zaprojektowaliśmy pasujące koszulki nocne, aby nasz zestaw bielizny nocnej był nie tylko funkcjonalny, ale również piękny i kobiecy. Więcej na temat zalet koszulek nocnych może przeczytać w naszym tekście: Koszula nocna – ciekawostki o modelu.

Jeżeli nadal zastanawiasz się czy opaska na oczy to dodatek, który powinien znaleźć się w Twojej szafie, to i my, i Króliczek polecamy go z całą odpowiedzialnością – zawsze warto dbać o swoje zdrowie, a dobry sen gwarantuje dobry, piękny dzień.

Nasze opaski na oczy czekają na Ciebie tutaj:
Opaska na oczy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Darmowa dostawa

już od 149 zł

Wygodne zwroty

masz na to 14 dni

Gwarancja jakości

Polska produkcja, certyfikowane materiały

Bezpieczne płatności

przelewy online/karty/BLIK