Darmowa dostawa w Polsce już od 179 zł

Potrzebujesz pomocy?

Zadzwoń do nas
Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 16:00

Social

Tiule i siatki - czym są i jak je wykorzystujemy?

Tiule i siatki – czym są i jak je wykorzystujemy?

Tiul jest lekkim, często przezroczystym materiałem, którego oczka przybierają geometryczne kształty. Występuje najczęściej w wersji jedwabnej, poliamidowej lub poliestrowej, mających sztywną strukturę. Tiul jest uznawany za jeden z najbardziej romantycznych materiałów, ze względu na jego subtelność, a zarazem elegancję. Wykorzystuje się go między innymi w szyciu sukien ślubnych, fantazyjnej odzieży czy też – jak u nas – zmysłowej bielizny.

Jakie są rodzaje tiulu?

Tiule i siatki, choć występują pod wspólnym szyldem, cechują się dużą różnorodnością. Wyróżniamy między innymi tiul gęsty, o bardzo drobnych oczkach, składający się z cieniutkich nitek. Innym rodzajem jest point d`esprit, która zawiera w sobie drobne prostokąty, punkciki (można go zauważyć na przykład w woalkach). Jeszcze inny rodzaj przypomina siatkę o dużych oczkach, przybierających różną wielkość oraz rozmaite kształty. Tiule i siatki różnią się także składem. W pracowni Króliczka używamy tiulu poliamidowego, który jest delikatny i przyjemny w dotyku, a przy tym odpowiednio modeluje ciało.

Do czego przydaje się tiul w bieliźnie?

Tiul jest jednym z podstawowych materiałów, jakie wykorzystujemy w naszej magicznej pracowni. Nie ma obecnie modelu, w którym nie byłoby choćby niewielkiej części tiulu lub siatki. Czasem szyjemy z niego boczki pasów i staników, innym razem wykorzystujemy tiul w tylnej części majtek, a niekiedy szyjemy z tiulu niemal kompletne modele.

Znajdziesz go między innymi w komplecie bielizny Elsie (efektowne kokardy wszyte do biustonosza i fig są w całości wykonane z tiulu), zjawiskowym komplecie bielizny Black Moon (boczki oraz tył stringów i fig zostały uszyte z półprzezroczystego tiulu) czy czerwonym i elastycznym modelu bielizny First Love. Ten ostatni zasługuje na szczególną uwagę, ponieważ zarówno biustonosz, jak i pas, stringi oraz ozdobne body zostały w całości uszyte z czerwonego tiulu. Zobacz sama:

 

 • Produkt w promocji
  Tiulowy pas do pończoch First Love
  Tiulowy pas do pończoch First Love
  183,20
 • Produkt w promocji
  Tiulowa braletka First Love
  Tiulowa braletka First Love
  175,20
 • Produkt w promocji
  Bielizna i peniuar Choose Me
  Tiulowy peniuar Choose Me
  174,50
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Darmowa dostawa

już od 179 zł

Wygodne zwroty

masz na to 14 dni

Gwarancja jakości

Polska produkcja, certyfikowane materiały

Bezpieczne płatności

przelewy online/karty/BLIK