Darmowa dostawa w Polsce już od 179 zł

Potrzebujesz pomocy?

Zadzwoń do nas
Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 16:00

Social

Forum Kobiet Podlasia

WHITE RVBBIT x Forum Kobiet Podlasia

21 i 22 października 2022 r. zaznaczamy w naszym kalendarzu jako dwudniowe święto kobiet. Tego dnia odbyło się bowiem Forum Kobiet Podlasia, w którym miałyśmy przyjemność uczestniczyć. Jak wyglądało, kto powołał je do życia i co właściwie tam robiłyśmy? Zapraszamy do naszej relacji!

Forum Kobiet Podlasia to inicjatywa kilku podlaskich organizacji kobiecych, które postanowiły stworzyć wydarzenie jednoczące kobiety z naszego regionu. Dwudniowy program ułożono tak, by inspirować, motywować, dzielić się biznesowymi radami i oczywiście nawiązać nowe kontakty z kobietami. Tymi, które aktywnie i z sukcesem zmieniają rzeczywistość i tworzą własne firmy. Były wykłady, panele dyskusyjne, warsztaty, spektakl w Nie Teatrze, a wieczorem – wielka gala. Podczas tych dwóch dni mogłyśmy też nauczyć dbać się o swoje zdrowie. Co więcej: lekarze z Białostockiego Centrum Onkologii udzielali bezpłatnych konsultacji i wykonywali profilaktyczne badania.

Forum Kobiet Podlasia

Jednym z najważniejszych punktów programu była dla nas debata, na którą zaprosiła nas Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Rozmawiałyśmy o tym, jak to jest być kobietą prowadzącą młodą markę i co można zrobić, by przyspieszyć jej rozwój. Debatę prowadziła Karolina Dorywalska, Dyrektor Departamentu Komunikacji i Marketingu PARP. Panelistkami były Joanna Konopko, współzałożycielka firmy Prognosis i Katarzyna Witkiewicz, założycielka naszej marki – White Rvbbit.

Już pierwsze pytanie debaty wywołało dużą ekscytację, bo dotyczyło tego, jak to jest być kobietą w biznesie. Z czym trzeba się mierzyć, na co zwracać uwagę i co z “miękkimi” cechami, jakie stereotypowo przypisuje się kobietom. Wszystkie się zgodziłyśmy, że empatia, siła mentalna, dbanie o innych i “ogarnianie życia”, czyli codzienny multitasking – bo przecież większość z nas pełni wiele ról jednocześnie – to cechy, które są przyszłością biznesu i przyszłością leaderów. I że już teraz widać, że świat podąża właśnie w takim kierunku. Trzeba więc po prostu się temu światu pokazać i iść po swoje. Choć rozmowa trwała ponad pół godziny i była bardzo entuzjastycznie przyjęta przez zgromadzone kobiety, to i tak trzeba było kontynuować ją w kuluarach 🙂

Forum Kobiet to także świetna okazja do poznania talentów kobiet z naszego regionu. Nasze serca szczególnie skradły prace Joanny Czajkowskiej, prezentowane podczas wydarzenia. Zwróćcie uwagę na ten obraz. W pierwszej chwili myślałyśmy, że to po prostu portret kobiety w biustonoszu, ale przyjrzyjcie się, z czego składa się biustonosz:

Forum Kobiet Podlasia

Forum zostało zainicjowane przez podlaskie organizacje kobiecego biznesu. Stowarzyszenie 100-lecie Kobiet, Era Nowych Kobiet Podlaskie, Podlaskie Stowarzyszenie Właścicielek Firm Klub Kobiet Biznesu, Sukces Pisany Szminką – Sukces to Ja, Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej Podlaskie Centrum.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Darmowa dostawa

już od 179 zł

Wygodne zwroty

masz na to 14 dni

Gwarancja jakości

Polska produkcja, certyfikowane materiały

Bezpieczne płatności

przelewy online/karty/BLIK