Twój koszyk

Darmowa dostawa w Polsce już od 149 zł

Potrzebujesz pomocy?

Zadzwoń do nas
Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 16:00

Social

Asymetria piersi - jak dobrać odpowiedni rozmiar biustonosza?

Asymetria piersi – jak dobrać odpowiedni rozmiar biustonosza?

Choć wybieranie nowego biustonosza jest zajęciem miłym i przyjemnym, to wymaga podjęcia jednego wyzwania: doboru odpowiedniego rozmiaru. Właśnie dlatego tak często piszecie do nas wiadomości w tej sprawie, a Króliczek zawsze chętnie pomaga z doborem właściwego modelu i rozmiaru (i według waszych opinii robi to bardzo dobrze – co nas niezmiernie cieszy!:) W poprzednim tekście na temat rozmiarów pisaliśmy o tym Jak się zmierzyć, by kupić idealny biustonosz. Tym razem zajmiemy się problemem asymetrii, która w przypadku doboru bielizny może mieć kluczowe znaczenie.

Warto zacząć od tego, że różnica w wielkości prawej i lewej piersi jest czymś często spotykanym i posiada ją – według oficjalnych statystyk – co najmniej jedna czwarta kobiet. Asymetria jest zazwyczaj spowodowana fizjologicznym przerostem tkanki gruczołowej w jednej z piersi – i o ile nie powinno to mieć wpływu na ogólny wygląd biustu, o tyle często sprawia problem w momencie doboru rozmiaru biustonosza. Dlaczego?

Spójrzmy na naszą tabelę rozmiarów:

Rozmiar biustonosza tabela

Jedna z naszych stałych testerek (czyli kobiet, które jako pierwsze otrzymują nasze modele bielizny, a potem noszą je i testują zanim wprowadzimy je do produkcji) – Ola ma 67 cm pod biustem i 80 cm w biuście. Jeśli więc zajrzymy do tabelki rozmiarów odczytamy, że jej rozmiarem jest 65B. Ola ma jednak lekką asymetrię biustu, a jej lewa pierś jest widocznie większa od prawej. Rozmiar 65B nie jest dla niej najlepszą opcją, ponieważ większa pierś się nie mieści się do miseczki. Pomimo, iż tabelka rozmiarowa sugeruje Oli 65B to wiemy, że jej rozmiarem jest 65C – który obejmuje większą pierś.

Jeśli więc podobnie jak Ola masz jedną pierś większą od drugiej pamiętaj o tym, że nasze tabele rozmiarów zakładają równomierny rozkład tkanki tłuszczowej biustu. Jeśli jesteś posiadaczką symetrycznych piersi lub takich, gdzie asymetria jest nieznaczna (i wynosi na przykład pół rozmiaru), z łatwością odnajdziesz się w naszych tabelach, a nasza bielizna będzie odpowiednio dopasowana. Jeżeli jednak jesteś jedną z tych kobiet, które posiadają nieco większą asymetrię biustu Króliczek ma kilka rozwiązań:

Po pierwsze: dobierając rozmiar razem z nami, poinformuj Króliczka o asymetrii. To bardzo ważna wskazówka, bez której dobór właściwego rozmiaru biustonosza może okazać się trudny.

Po drugie: wybieraj większy rozmiar niż ten wynikający z tabeli – i zadbaj o dobrą regulację obwodu i ramiączek. To bardzo prosta czynność, która może okazać się kluczem do sukcesu i sprawić, że nasz biustonosz będzie odpowiednio dopasowany do obu naszych piersi. O tym, jak powinna wyglądać właściwa regulacja, Króliczek napisał już tekst: Sekrety regulacji bielizny.

Jeżeli jednak, mimo wyregulowania biustonosza, bielizna nadal nie leży tak, jak powinna, można zastosować specjalnie przeznaczone do tego wkładki, dzięki którym możesz w odpowiedni sposób wyrównać i wymodelować mniejszą pierś. Wkładki sprawdzą się przede wszystkim w biustonoszach z zabudowanym, nieprzezroczystym dołem – bo wtedy po prostu nie będzie ich widać 🙂

A co wówczas, gdy wypróbowałyśmy już wszystkie sposoby, aby odpowiednio dopasować biustonosz do naszego asymetrycznego biustu, a mimo to nie jesteśmy w pełni zadowolone z efektu? Na ratunek przychodzą… miękkie braletki z elastycznej koronki! W takich modelach to materiał idealnie dopasuje się do naszego ciała, a nie na odwrót 🙂 To nam zagwarantuje nie tylko piękny wygląd biustu, ale też komfort i wygodę. Modele takie jak delikatny jasny komplet bielizny Kiss Me Softly, miękki koronkowy biustonosz Mad Cat No. 1, koronkowa braletka Mad Cat No. 8Queen of Mist czy Mad Cat No.12 będą wyborem idealnym.

I na koniec jeszcze jedna, najważniejsza kwestia – to, czy asymetria biustu będzie dużym problemem w momencie doboru odpowiedniego biustonosza zależy w dużym stopniu od nas samych i od naszego nastawienia! Zamiast wiec niepotrzebnie się nią zamartwiać, sprawdź jak pięknie Twój biust wygląda w koronkach ♥ Czekają na Ciebie tu:

Braletki idealne na jesień

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Darmowa dostawa

już od 149 zł

Wygodne zwroty

masz na to 14 dni

Gwarancja jakości

Polska produkcja, certyfikowane materiały

Bezpieczne płatności

przelewy online/karty/BLIK