Darmowa dostawa w Polsce już od 179 zł

Potrzebujesz pomocy?

Zadzwoń do nas
Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 16:00

Social

Biustonosz na obwisły biust

„Jaki stanik do obwisłego biustu?”- odpowiadamy!

Chociaż same nie przepadamy określeniem „obwisły biust” (zdecydowanie wolimy nazwę „wiotki”!), właśnie tak brzmi jedno z najczęściej zadawanych przez was pytań. Jaki stanik do obwisłego biustu? W tym tekście postaramy się opisać jakie są przyczyny utraty jędrności piersi, co możemy zrobić, aby temu zapobiegać oraz jaki biustonosz jest najlepszy na „obwisły biust”. Zacznijmy więc od przyczyn, które powodują, że biust jest lub staje się wiotki:

Anatomia piersi

Chociaż nasze piersi mają taką samą budowę: składają się z tkanki gruczołowej, tłuszczowej i łącznej, to mają różne wielkości i kształty. Ma na to wpływ procentowy udział wymienionych tkanek w budowie piersi, jak również wiele innych indywidualnych czynników: zmiany hormonalne zachodzące w naszym organizmie, ciąża, wahania wagi, aktywność fizyczna. Na ostateczny wygląd naszego biustu wpływają również uwarunkowania genetyczne oraz budowa ciała – oznacza to, że niektóre piersi będą z natury bardziej wiotkie, inne natomiast bardziej jędrne (mające większą zawartość tkanki gruczołowej).

Naturalny proces starzenia się skóry

Z wiekiem w naszych tkankach zmniejsza się ilość kolagenu, czyli substancji odpowiadającej m.in. za jędrność i elastyczność skóry. W ten sposób delikatna skóra piersi traci sprężystość, co przyczynia się do jej wiotczenia. Podobnie z wiekiem osłabieniu ulegają więzadła Coopera, czyli tkanka łączna, której zadaniem jest zachowanie charakterystycznej struktury i kształtu piersi. O trikach pielęgnacyjnych, które pomogą zachować jędrność biustu, możesz przeczytać w naszym tekście: Pielęgnacja biustu – sposoby na jędrny dekolt.

Nieprawidłowa dieta i wahania wagi

Wspomniany kolagen i elastyna są dostarczane do naszego organizmu z pożywienia, dlatego jeżeli chcemy długo cieszyć się jędrnym biustem, nie zapominajmy o właściwym odżywianiu. Musimy pamiętać, aby w naszej codziennej diecie nie zabrakło owoców, warzyw, orzechów, roślin strączkowych oraz jaj. Świetnym źródłem kolagenu są również różnego rodzaju galaretki warzywne, owocowe, mięsne i rybne.

Utrata jędrności biustu bywa również spowodowana wahaniami wagi – restrykcyjna dieta i szybka utrata kilogramów prowadzą do zmniejszenia objętości komórek tłuszczowych, a co za tym idzie zmniejszenia biustu i utraty jędrności naszych piersi.

Brak aktywności fizycznej

Aby zachować jędrność biustu, bardzo ważny jest trening tego obszaru ciała. Blogi o treningu personalnym podpowiadają w jaki sposób ćwiczyć, aby wzmocnić mięśnie klatki piersiowej – to sprawi, że nasze piersi będą w dobrej kondycji przez długi czas. Okazuje się, że kilka prostych ćwiczeń wykonywanych 10 minut dziennie może wpłynąć na ujędrnienie i podniesienie biustu. Przyczyną „obwisłego biustu” bywa też nieprawidłowa postawa ciała (garbienie się). Są na to narażone szczególnie osoby, które wiele czasu spędzają przed komputerem – warto wówczas dodatkowo wprowadzić ćwiczenia na poprawę postawy i wzmocnienie pleców.

Ciąża i zmiany hormonalne

„Obwisły biust”  jest często naturalnym następstwem ciąży – biust w trakcie ciąży powiększa się pod wpływem zmian hormonalnych w organizmie. Wówczas delikatna skóra piersi rozciąga się i nie zawsze po ciąży wraca do pierwotnej jędrności. Proces karmienia piersią również może mieć wpływ na elastyczność naszego biustu. Podobnie w trakcie zmian związanych z menopauzą – wówczas zanika tkanka gruczołowa, a na jej miejscu pojawia się tkanka tłuszczowa. Następuje spadek produkcji estrogenów oraz obniża się ilość włókien kolagenowych – oznacza to, że nasza skóra staje się wiotka.

Promieniowanie UV i palenie papierosów

Dlaczego Koreanki wyglądają tak młodo? Okazuje się, że ich sekretem jest stosowanie kremów z filtrem… codziennie przez cały rok! Promieniowanie słoneczne ma szkodliwy wpływ nie tylko na naszą cerę, ale również na skórę naszego biustu i może być jedną z głównych przyczyn utraty jędrności piersi. Co więcej – udowodniono, że również niebieskie światło, które emitują ekrany telefonów komórkowych i laptopów przyspiesza procesy starzenia naszej skóry. Warto więc zaprzyjaźnić się z kosmetykami chroniącymi przed promieniowaniem UV – szczególnie, gdy lubimy nosić bluzki i sukienki z dekoltami. Należy też pamiętać o odpowiednim nawilżeniu!

Kolejną (być może zaskakującą) przyczyną „obwisłego biustu” jest palenie tytoniu. Mimo, że ten nawyk ma negatywny wpływ na wiele aspektów naszego zdrowia, tutaj skupimy się głównie na utracie elastyczności skóry, którą powodują toksyny i metale ciężkie zawarte w papierosach. Wszystkie szkodliwe składniki przyspieszają procesy starzenia się skóry, również skóry dekoltu. Palenie papierosów powoduje utratę opisywanego wcześniej kolagenu, a więc bezpośrednio wpływa na kondycję naszego biustu.

Źle dobrany biustonosz

Ostatni, jednak bardzo ważny powód opadającego biustu to nieodpowiednio dobrany biustonosz. Niewłaściwie dobrany rozmiar bywa przyczyną wielu dolegliwości zdrowotnych, takich jak ból kręgosłupa i ramion. Zbyt ciasny biustonosz wpływa na powstawanie otarć i zaczerwienień, a nawet stanów zapalnych, które mogą prowadzić do powstawania torbieli lub poważniejszych zmian w tkance piersiowej.

Czy źle dobrany rozmiar biustonosza może prowadzić do tego, że piersi staną się wiotkie? Tak – szczególnie, gdy nosimy za duży rozmiar. Biustonosz nie spełnia wówczas jednej ze swoich podstawowych funkcji, czyli nie podtrzymuje biustu. Piersi, pozbawione odpowiedniego wsparcia, muszą cały czas polegać na mięśniach i wiązadłach, przez co szybko tracą elastyczność. Dlatego dbanie o biust powinno zaczynać się już w momencie wyboru odpowiedniego rozmiaru stanika! Jak to zrobić podpowiadamy w naszym tekście: Jak się mierzyć, by kupić idealny biustonosz?

Jaki stanik do „obwisłego biustu”?

Gdy znamy już swoje dokładne wymiary, pora wybrać odpowiedni model i krój stanika. Jaki biustonosz będzie najlepszy na wiotkie, pozbawione jędrności piersi? Oczywiście taki, który zapewni im odpowiednie podtrzymanie:

  • Biustonosze usztywniane i push-up
    Różnice miedzy biustonoszem usztywnianym, a biustonoszem push-up opisujemy dokładnie w naszym tekście: Biustonosz usztywniany czy biustonosz push-up? W skrócie: biustonosz usztywniany ma za zadanie odpowiednio uformować biust, nadać mu określony kształt i nie zawsze wiąże się to z wizualnym powiększeniem biustu. Miseczki w usztywnianym biustonoszu (tzw. „kopy”) są zazwyczaj zbudowane z
    cieńszej pianki niż staniki push-up. Te drugie mają za zadanie wizualnie powiększyć i ujędrnić biust, a więc kluczową rolę odgrywa tu wbudowany wypełniacz (może być to wypełniacz znajdujący się w całej miseczce lub tylko w jej części.) Biustonosze usztywniane i biustonosze push-up doskonale sprawdzą się w przypadku wiotkiego biustu, ponieważ świetnie go podtrzymają i wyprofilują. Jeżeli zależy nam na dodatkowym powiększeniu, możemy wybrać staniki z wkładkami push-up.
  • Biustonosze semi-soft z pianką gorseciarką
    Idealnym rozwiązaniem pomiędzy biustonoszem usztywnianym, a miękkim może okazać się stanik typu semi-soft wzmocniony dodatkowo pianką gorseciarską (Queen of Time czy Queen of Sweets.) To jedne z modeli, które wybieracie najchętniej, bo łączą delikatność miękkiej koronki z odpowiednim zebraniem i wyprofilowaniem biustu.
  • Balkonetki
    Jeżeli jesteś posiadaczką wiotkiego biustu, ale nie chcesz rezygnować z miękkich biustonoszy, idealnym krojem mogą okazać się balkonetki, które dzięki trójdzielnej budowie miseczek świetnie radzą sobie z podtrzymaniem i uniesieniem biustu. Nasze balkonetki są uzupełnione bocznym panelem wzmacniającym, dzięki czemu biust jest zebrany do środka i odpowiednio wymodelowany. Balkonetki charakteryzują się również podwyższonym mostkiem, który trzyma biust w pięknej ramie.

Posiadasz wiotki biust, ale nadal nie jesteś pewna, który rozmiar i model wybrać? Napisz do nas wiadomość na contact@whitervbbit.com – razem znajdziemy ten idealny!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Darmowa dostawa

już od 179 zł

Wygodne zwroty

masz na to 14 dni

Gwarancja jakości

Polska produkcja, certyfikowane materiały

Bezpieczne płatności

przelewy online/karty/BLIK