Darmowa dostawa w Polsce już od 179 zł

Potrzebujesz pomocy?

Zadzwoń do nas
Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 16:00

Social

Kalkulator rozmiaru stanika White Rvbbit

Kalkulator rozmiaru stanika

Zanim sprawdzisz swój rozmiar w popularnych kalkulatorach stanika, przeczytaj ten tekst – zebraliśmy w nim wszystko, co powinnaś wiedzieć, by dobrze dopasować biustonosz.

Kalkulator rozmiaru stanika to prosta aplikacja, która pozwala na sprawdzenie jaki rozmiar byłby dla nas odpowiedni. By dokonać wyliczeń należy wpisać swoje obwody – najczęściej jest to obwód pod biustem mierzony ciasno oraz obwód biustu mierzony swobodnie. W niektórych kalkulatorach trzeba wpisać jeszcze jeden pomiar: obwód biustu mierzony luźno. Gdy wpiszemy swoje wymiary kalkulator rozmiaru biustonosza pokaże nam “nasz rozmiar” biustonosza, być może także wskaże nam rozmiary sąsiednie – a więc takie, które również mogłyby na nas pasować.

Zanim jednak sprawdzimy swój rozmiar w jakimkolwiek z popularnych kalkulatorów, warto wiedzieć o nich kilka rzeczy. Najważniejsza z nich brzmi:

Kalkulator rozmiaru biustonosza – czy zawsze mówi prawdę?

Niestety nie. Kalkulator rozmiaru biustonosza jest narzędziem, które powinniśmy traktować jako punkt wyjścia do poszukiwania naszego idealnego rozmiaru. Jeśli więc kalkulator wskaże rozmiar 70D to nie kupujmy za wszelką cenę takiego biustonosza. Sprawdźmy go, ale pamiętając, że to tylko orientacyjny wynik aplikacji, a nie dokładny pomiar braffiterski, uwzględniający nasze indywidualne potrzeby i predyspozycje. Może się przecież okazać, że wspomniany rozmiar 70D jest na nas zupełnie za mały, ma za luźny obwód albo za dużą miseczkę. W takiej sytuacji dobrze byłoby zmierzyć sąsiednie rozmiary z tabeli i ocenić, jak prezentuje się w nich nasz biust. Skąd się jednak biorą te nieścisłości i niedokładne wyniki?

Po pierwsze: z naszych błędów pomiaru

Istotą działania kalkulatora są obliczenia oparte na wprowadzanych przez nas danych. To z jednej strony jest bardzo komfortowe, bo nie wymaga zbyt wiele czasu ani specjalnego wysiłku – zmierzenie dwóch obwodów, nawet przy bardzo maksymalnej dokładności i powtórek sprawdzających poprawność wyników, nie powinno nam zająć więcej niż 10 minut. Z drugiej strony – gdy pomiar zdejmujemy sami, musimy być pewni, że zdjęliśmy go dobrze. O tym jak się mierzyć, by kupić idealny biustonosz, pisaliśmy już wielokrotnie. Przypomnimy więc tylko, że dobry pomiar pod biustem to taki, w którym miarka krawiecka leży tuż przy krawędzi biustonosza, ale nie na nim – i w którym lekko ściskamy centymetr. Nie dajemy żadnych zapasów, nie odciągamy miarki do ciała, by lepiej widzieć cyferkę. Mierzymy ciasno i dokładnie. Jeśli natomiast chodzi o mierzenie obwodu biustu, to dokonujemy go zawsze w miękkim biustonoszu i mierzymy po ciele, bez ściskania, ale też bez dodawania luzu. Stajemy przed lustrem, przykładamy miarkę do najszerszego miejsca biustu (ale nie powinna ona przechodzić przez brodawki) – i mierzymy. W przypadku dużego biustu warto pobierać miarę w pozycji pochylonej (ale wciąż w staniku).

Po drugie – każdy kalkulator jest inny

…bo większość z nich powstaje na użytek konkretnego producenta bielizny. Zapewne zauważyłaś, że nie ma naprawdę uniwersalnej rozmiarówki biustonoszy, przez co w różnych sklepach nosimy różne rozmiary. Te rozbieżności wynikają z wielu czynników – producenci opracowują własne konstrukcje, które różnią się między sobą (a w bieliźnie o rozmiarze decydują dosłownie milimetry), używają różnych materiałów, co wpływa na rozciągliwość obwodów oraz wysyłają swoje produkty na różne rynki, gdzie rozmiarówki dodatkowo różnią się między sobą. To wszystko wpływa na to, że kalkulatory tworzone na potrzeby konkretnych marek mogą działać prawidłowo jedynie na wąskie grupy produktów – lub na produkty jednego producenta. Zerkając w taki kalkulator warto wykonać proste ćwiczenie polegające na sprawdzeniu, czy kalkulator – zgodnie ze “starą szkołą” – zaniża nasz obwód o 5 cm, podając dla obwodu pod biustem 79 cm rozmiar 70 – a następnie porównać to z tabelą rozmiarów podaną w konkretnym sklepie. W naszym przypadku tabela wygląda tak:

Rozmiar biustonosza tabela

i już na pierwszy rzut oka widać, że dla obwodu 79 cm lepiej wybrać biustonosz z zakresu 75 lub nawet 80.

I wreszcie po trzecie:

Kalkulator nie zna naszych sekretów

Kalkulator rozmiaru stanika jest aplikacją opartą o proste wyliczenie – i ono zwykle nie uwzględnia naszych cech indywidualnych. Z tego powodu raczej nie uwzględni tego, w jakiej kondycji jest nasz biust, czy jest podatny na dopasowanie do kształtu miseczek, czy potrzebuje mocnego podniesienia albo czy ma asymetrię. Każdy z tych przykładowych czynników będzie miał duży wpływ na właściwe dobranie biustonosza, dlatego przyjrzyjmy się im bliżej.

Kalkulator rozmiaru biustonosza a asymetria

W tekście Asymetria piersi – jak dobrać idealny biustonosz szczegółowo opisaliśmy zasady, jakimi należy się kierować przy nawet lekkiej asymetrii piersi. Przypomnimy więc jedynie najważniejszą zasadę. Gdy nasz obwód biustu wynosi na przykład 84 (dla obwodu 67), to wiele kalkulatorów będzie wskazywało rozmiar 65D. Kalkulator zakłada jednak, że nasz biust jest symetryczny, a tkanka jest rozłożona równomiernie. Może się jednak przecież zdarzyć, że prawa pierś jest znacznie mniejsza od lewej, przez co po założeniu biustonosza 65D prawa pierś nie będzie wypełniała miseczki, a lewa nie będzie się w nią mieścić. Może się zdarzyć także, że prawa pierś będzie leżeć dobrze, a lewa będzie niekomfortowo wystawać poza miseczkę biustonosza. W takiej sytuacji dobrze jest zmierzyć rozmiary sąsiednie, a więc na przykład 65E – i wówczas ocenić, który biustonosz leży lepiej. W biustonoszach koronkowych zwykle lepszy będzie rozmiar większy, ale w biustonoszach usztywnianych, takich jak nasz biustonosz Black Swan, lepiej wziąć rozmiar dopasowany do mniejszej piersi.

Biust po karmieniu, odchudzaniu, treningach

Zupełnie inaczej wygląda sprawa dopasowania biustonosza w przypadku biustu po karmieniu piersią, odchudzaniu czy intensywnych treningach. W wielu przypadkach taki biust jest osłabiony i bardziej wiotki, przez co potrzebuje dobrego uniesienia i zebrania – po to, by wzmocnić mięśnie i pomóc im wrócić do poprzedniej kondycji. Kalkulator nie jest w stanie uwzględnić tego typu czynników, dlatego warto wspomagać się własną wiedzą – i w sytuacji, gdy mamy do wyboru dwa rekomendowane rozmiary, wybrać ten z mniejszą miseczką. Dlaczego? Dlatego, że jeśli nasze piersi będą miały w miseczce wolną przestrzeń, to nie będą uniesione i zebrane, tylko mogą układać się w jeszcze bardziej opadający sposób.

Te wszystkie niuanse, na które regularnie zwracamy uwagę, pomogą Ci podjąć lepsze decyzje zakupowe – i tym samym znaleźć wymarzony biustonosz. Być może nie odpowiedzieliśmy jeszcze na wszystkie nurtujące Cię pytania, dlatego jak zawsze czekamy w komentarzach. A w międzyczasie zerknij do naszej zakładki “Biustonosze” – być może czeka tam Twój przyszły ulubieniec?

Rodzaje biustonoszy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Darmowa dostawa

już od 179 zł

Wygodne zwroty

masz na to 14 dni

Gwarancja jakości

Polska produkcja, certyfikowane materiały

Bezpieczne płatności

przelewy online/karty/BLIK