Twój koszyk

Darmowa dostawa w Polsce już od 149 zł

Potrzebujesz pomocy?

Zadzwoń do nas
Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 16:00

Social

Biustonosz z fiszbinami, co warto o nim wiedzieć

Biustonosz z fiszbinami – co warto o nim wiedzieć?

Choć chyba każdy z nas widział w życiu co najmniej jeden biustonosz z fiszbinami, to nie każdy wie czym właściwie te fiszbiny są, jaką pełnią rolę i jak je dobrać do swojej budowy ciała. Postaramy się zatem wyjaśnić wszystkie te kwestie, biorąc pod lupę dwa koronkowe biustonosze z naszej pracowni: pierwszy to braletka White Dream, drugi to balkonetka One Second White

Koronkowa  braletka White Dream to model, który jako jeden z pierwszych z całej kolekcji posiadał fiszbiny. Są to – w tym przypadku – półokrągłe łączone druty starannie wszyte w miseczki po to, by nadały stanikowi zaokrąglony kształt i stabilnie podtrzymywały piersi.

Biustonosz balkonetka One Second White ma z kolei druty rozłączne, o dość wysokim profilu, które pozwalają na objęcie piersi w bardziej pełny sposób – już od linii wysokiego mostka. Różnice widać już na pierwszy rzut oka:

Zastosowanie różnych rodzajów drutów – potocznie nazywanych fiszbinami, pisaliśmy w teście: Fiszbin czy fiszbiny, o konstrukcji biustonosza – pozwoliło nam uzyskać zarówno inny efekt estetyczny, jak i odmienne modelowanie. Tiulowa braletka White Dream ma znacznie niższy mostek, uzyskany właśnie łączoną fiszbiną. Zapewnia lekkie modelowanie biustu i świetnie prezentuje się do wszystkich rodzajów dekoltu, także tych głęboko wyciętych. Z kolei balkonetka One Second White ma charakterystyczny wysoki mostek, oparty na bardziej skomplikowanej konstrukcji. Dzięki temu bardziej okrywa piersi i ma większe zdolności modelujące: unosi biust, daje mu mocne podparcie i zebranie a dzięki wszytym panelom bocznym dodatkowo wypycha biust do środka. By zrozumieć jaką rolę pełnią w tym wszystkim fiszbiny, porozmawiajmy o ich rodzajach.

Rodzaje fiszbin bieliźnianych

Zanim stworzyliśmy nasz pierwszy koronkowy biustonosz z fiszbinami, a była nim braletka Madame Butterfly, zamówiliśmy i testowaliśmy kilkadziesiąt rodzajów fiszbin. W konstrukcjach staników wykorzystywane są bowiem fiszbiny plastikowe oraz metalowe o różnych długościach i kształtach. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że kwestie konstrukcyjne i techniczne dla większości z was mogą być trudne, dziwne lub nieinteresujące, ale zapewniamy: taka wiedza procentuje i znacznie ułatwia zakupy. Przy okazji przyznamy się wam do czegoś:

Dawno, dawno temu, zanim Króliczek otworzył magiczną pracownię, żył w przekonaniu, że wszystkie metalowe fiszbiny mają identyczny kształt. Jakież przeżył zdziwienie odkrywając, że druty mające pozornie te same dwadzieścia centymetrów długości, mogą być wygięte na co najmniej kilkanaście różnych sposobów. Jedne są głębokie i przypominają literkę “u”, inne wyglądają jak bardzo płytkie, szerokie łuki, a jeszcze inne mają kształt przywołujący logo popularnej marki sportowej (czyli tak zwaną łyżwę). To wszystko służy oczywiście temu, by każdy biust miał szansę otulić się fiszbiną dopasowaną do swoich potrzeb.

Nie dziwi nas zatem to, temat fiszbin i drutów może być dla kogoś czarną magią. By nieco bardziej zrozumieć jego zawiłość wystarczy wziąć kilka ulubionych biustonoszy z fiszbiną i położyć je obok siebie. Już pierwszy rzut oka powinien zwrócić naszą uwagę na to, jak różne mogą być długości, kształty czy samo umiejscowienie fiszbin. Dwa biustonosze, które świetnie na nas leżą, mogą mieć zupełnie inne metalowe druty.

Wróćmy jeszcze na chwilę do naszej braletki White Dream. Czy są w niej klasyczne metalowe fiszbiny? Właściwie tak. Skąd więc ich nietypowy, złączony kształt? Ze specjalnej elastycznej złączki, która utrzymuje oba druty razem, a przy tym pozwala im pracować na ciele.

Biustonosze z fiszbiną – jak ocenić ich jakość?

Wielokrotnie pytacie nas o to, co decyduje o jakości i cenie bielizny. Jednym z podstawowych kryteriów, wpływających bezpośrednio na obie te kwestie jest solidność wykonania surowców.

Przeciętny koronkowy biustonosz składa się z około trzydziestu różnych komponentów. Są to różnego rodzaju gumy, tiule, koronki, markizety, pleny, oczka, haczyki, ozdoby, haftki, tunel gorseciarki i oczywiście fiszbiny. Każdy z tych elementów ma wpływ zarówno na efekt estetyczny, jak i trwałość biustonosza. Ma także wpływ na waszą wygodę – i to w przypadku fiszbin jeden z kluczowych parametrów.

Wróćmy raz jeszcze do braletki White Dream i do fiszbiny połączonej specjalną wstawką. Czy wiecie, że niektórzy producenci stosują druty bez elastycznego łącznika? Wszywają do biustonosza drut wygięty w kształt podwójnej fiszbiny, bez wspomnianej osłonki na środku . Taka fiszbina w ogóle nie pracuje, nie dopasowuje się do anatomicznej budowy ciała i co tu dużo mówić: nie da się o niej zapomnieć. Jest przy tym tańsza w produkcji i znacznie łatwiejsza we wkładaniu do tunelu, co znacząco obniża koszty… ale także jakość.

Biustonosz z fiszbinami – jak wybrać swój?

Czym więc sugerować się wybierając stanik z fiszbinami i skąd mieć pewność, że będzie miał “nasz kształt”? Kluczowe jak zawsze jest dopasowanie rozmiaru stanika (sprawdzamy tabelę rozmiarów dostępną pod każdym modelem lub konsultujemy się z Króliczkiem, który zawsze służy pomocą). Jeśli wiemy, jakie fiszbiny nam służą (a służyć nam może nawet kilka modeli), możemy porównać ich kształt z naszymi zdjęciami. Jeśli nie – możemy zamówić bieliznę, przymierzyć w domu, zakochać się w niej od pierwszego założenia – lub po prostu do nas odesłać. Podczas mierzenia warto natomiast sprawdzić, czy miseczki obejmują całą pierś, a zewnętrzny koniec fiszbiny wskazuje środek pachy. Jeśli tak jest, a przy tym biustonosz układa się świetnie – fiszbina jest dla nas stworzona.

Najważniejsze jest zrozumienie, że nietrafiona fiszbina nie wynika z niedoskonałości ciała lub fanaberii krawcowych. To jak z modelem najwygodniejszych butów – dla jednych będą to mokasyny, dla innych wąskie czółenka, a dla jeszcze innych espadryle na wysokim koturnie. Nasze ciało ma swój niepowtarzalny kształt, który warto obserwować i wsłuchiwać się w jego potrzeby.

A co jeśli marzy Ci się konkretny model biustonosza, dajmy na to koronkowa braletka Madame Butterfly, ale jej fiszbiny nie pasują do Twojej budowy? Wtedy po prostu do nas napisz. Może znajdziemy wspólnie rozwiązanie i spełnimy Twoje bieliźniane marzenie. W końcu od tego tu jesteśmy! 🙂

Koronkowa braletka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Darmowa dostawa

już od 149 zł

Wygodne zwroty

masz na to 14 dni

Gwarancja jakości

Polska produkcja, certyfikowane materiały

Bezpieczne płatności

przelewy online/karty/BLIK