Darmowa dostawa w Polsce już od 179 zł

Potrzebujesz pomocy?

Zadzwoń do nas
Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 16:00

Social

Koronkowa bielizna z jonami srebra

Koronkowa bielizna z jonami srebra – jak to działa?

Koronkowa bielizna to nasza specjalność – i o tym już doskonale wiecie. Być może nie wiecie jednak, że bawełna, której używamy do szycia, to specjalna certyfikowana bawełna z jonami srebra, która nie tylko zapewnia komfort i wygodę, ale także posiada właściwości antybakteryjne. To właśnie dzięki niej możecie jeszcze bardziej chronić swoje ciało przed bakteriami, alergią lub uczuciem dyskomfortu. Jak działają jony srebra i dlaczego warto wprowadzić je do swojej garderoby – za chwilę o tym opowiemy.

Bielizna jest pierwszym ubraniem, jaki nakładamy na swoje ciało – to od niej więc w dużej mierze zależy nasz codzienny komfort – i nasze zdrowie. Wiele razy pisaliśmy już o tym, że dobrze dobrana bielizna świetnie modeluje sylwetkę, eksponując jej wszystkie atuty – i wcale nie mamy tu na myśli bardzo modelujących gorsetów, body czy halek, których zadaniem jest wizualne “wyprasowanie” ciała. Pisząc o modelowaniu myślimy raczej o akcentowaniu miejsc, które w sobie lubimy lub lekkim poprawieniu proporcji za pomocą romantycznych ozdobnych ramiączek, baskinki nadającej sylwetce lekkości czy ozdobnych wysokich fig, w których każda figura wygląda oszałamiająco.

Strona wizualna to jednak jedno, a bezpieczeństwo i higiena to coś zupełnie innego, dlatego w tej materii nie pozwalamy sobie na żadne ustępstwa. To właśnie dlatego wszystkie nasze figi i stringi, niezależnie od tego jak bardzo ozdobny mają wygląd, mają wszytą bawełnianą wkładkę zapewniającą całodniowy komfort. Bawełna, której w tym celu używamy, jest polską delikatną bawełną, wyprodukowaną z zachowaniem najwyższych standardów jakości. Co więcej – w przypadku czarnych i białych modeli – zawiera jony srebra, które nie tylko zapewniają świeżość, ale mają też właściwości antybakteryjne.

Jak działają jony srebra?

Mówiąc najprościej: nie dają się zjeść bakteriom, a zamiast tego blokują im możliwość oddychania, przez co bakterie nie mają szans 😀 A po kolei sprawa wygląda tak:

Wszystko, co nieprzyjemne i związane z noszeniem bielizny – przykry zapach, alergie, podrażnienia – wiąże się z działaniem mikroorganizmów. Mikroorganizmy (bakterie, grzyby) lubią natomiast miejsca wilgotne i ciepłe, takie właśnie jak wewnętrzna strona naszych fig albo stringów. W takich warunkach drobnoustroje namnażają się szybko, powodując dyskomfort, ale też niszcząc naszą bieliznę. Z tego właśnie powodu każdy porządny producent bielizny wszywa w kroczki wysokiej jakości bawełnę, która jest przewiewna i miła dla skóry. Taką bawełnę dobrze jest prać w wysokich temperaturach, a gdy to niemożliwe – prasować dobrze nagrzanym żelazkiem. Istnieje jednak bawełna, która hamuje rozwój bakterii i nie wymaga wysokich temperatur – i jest to właśnie bawełna z jonami srebra, czyli bawełna z wykończeniem silver.

Teraz Króliczek prosi o skupienie, bo dochodzimy do fragmentu pisanego dla wielbicielek chemii. Gdy cząstka srebra spotka na swej drodze bakterię, to zachowuje się dość kulturalnie. Nie atakuje bezpośrednio, nie rzuca się, by pożreć, tylko sprytnie dezaktywuje enzym, którego bakteria używa w metabolizmie tlenowym. W efekcie bakteria nie jest w stanie oddychać (bo kanały przenoszące elektrony się zamykają*) i obumiera, a bohaterskie srebro triumfuje – i nadal chroni nasze majtki.

Co ważne – po każdej takiej bitwie srebro zachowuje swoje właściwości, więc nie ma obaw, że jego zapał się wyczerpie.

* Jeśli ktoś chciałby z nami porozmawiać bardziej chemicznie, to zapraszamy do komentarzy!

Koronkowa bielizna z jonami srebra – jak to działa?

Jak już ustaliliśmy, w koronkowej bieliźnie najważniejsza – pod względem bezpieczeństwa dla skóry i higieny – jest wewnętrzna wkładka z bawełny, dlatego teraz skupimy się właśnie na niej. Co dokładnie daje nam wkładka uszyta z bawełny z jonami srebra?

  1. Działa antybakteryjnie, czyli wyhamowuje powstawanie bakterii
    Akapit wyżej Króliczek malowniczo opisał walkę nanocząsteczek srebra z bakteriami, więc nie będziemy tego powtarzać. Dodamy tylko, że funkcja antybakteryjna jest jedną z najważniejszych cech materiałów z jonami srebra.
  2. Nie wymaga wysokich temperatur prania
    Nie jest tajemnicą, że pełna dezynfekcja wymaga wysokich temperatur, a przecież w przypadku koronkowej bielizny nie zawsze możemy sobie na nią pozwolić. Koronkowe figi lub stringi, szczególnie te uszyte z ekskluzywnych, delikatnych materiałów, wymagają delikatnego ręcznego prania, zwykle w temperaturze wynoszącej ok. 30- 40°C. Gdybyśmy chcieli wygotowywać naszą delikatną bieliznę, uszkodzilibyśmy ozdobne hafty i ręcznie naszywane zdobienia. Pewnym kompromisem jest prasowanie samych kroczków bardzo rozgrzanym żelazkiem, ale nie każdy ma na to czas, ochotę i… cierpliwość, wymagającą precyzyjnego omijania żelazkiem tiulowych czy koronkowych elementów. I właśnie tu z pomocą przychodzi bawełna z jonami srebra, zapewniająca higieniczną czystość po praniu w niskich temperaturach.
  3. Jest bezpieczna dla skóry
    Materiały zawierające cząsteczki srebra nie tylko skutecznie odprowadzają wilgoć i zapobiegają powstawaniu nieprzyjemnych zapachów, ale także są przy tym zupełnie bezpieczne dla skóry.

Jak prać bieliznę z jonami srebra?

Najważniejsza informacja związana z pielęgnacją bawełny z jonami srebra brzmi: srebro działa tak długo, jak długo działa sama bawełna, ponieważ jest zakotwiczane w strukturze samego materiału. Nie ma więc ryzyka, że jony “wyczerpią się” wcześniej lub że je uszkodzimy niewłaściwą pielęgnacją.

Jak już wspomnieliśmy wyżej: bielizna z jonami srebra może być prana w niskich temperaturach, więc w przypadku koronkowej bielizny zalecamy stosowanie się do wskazań na metce. Delikatne pranie zupełnie wystarczy, by wszystkie bakterie zostały zneutralizowane.

Bielizna z jonami srebra – dla kogo?

Choć bielizna z jonami srebra jest odpowiednia dla każdej kobiety, to są pewne okoliczności, w których sprawdzi się szczególnie. Mamy tu na myśli takie sytuacje, w których długotrwałe poczucie komfortu i świeżości jest szczególnie ważne, a warunki nie pozwalają na szybką zmianę bielizny. Przykładem może być wielogodzinna podróż lub wymarzone wakacje w ciepłym kraju, gdy temperatura jest wyższa niż zwykle, a ciało poci się szybciej.

Bieliznę z jonami srebra z pewnością docenią kobiety, które choć raz miały problem z infekcją okolic intymnych, bo miło jest mieć świadomość, że koronkowe figi nie tylko pięknie wyglądają, ale też pomagają takim infekcjom zapobiegać. Tym bardziej, że bawełniany kroczek działa zupełnie dyskretnie, nie wpływając na piękny wygląd i nawet najbardziej wyrafinowane konstrukcje.

A tu jeden z przykładów: wysokie figi z jonami srebra. Złote dodatki na zewnątrz, srebrna ochrona w środku. Czyż nie jest to idealne połączenie?

Black Moon przedsprzedaż

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Darmowa dostawa

już od 179 zł

Wygodne zwroty

masz na to 14 dni

Gwarancja jakości

Polska produkcja, certyfikowane materiały

Bezpieczne płatności

przelewy online/karty/BLIK