Twój koszyk

Darmowa dostawa w Polsce już od 149 zł

Potrzebujesz pomocy?

Zadzwoń do nas
Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 16:00

Social

Mostek biustonosza

Mostek biustonosza – czy musi przylegać do ciała?

Biustonosz to wbrew pozorom skomplikowany element garderoby i wymaga profesjonalnej konstrukcji oraz dopracowanych detali, aby mógł spełniać swoje codzienne zadanie. W tym tekście skupimy się na jednym z bardzo ważnych elementów biustonosza, czyli tzw. mostku. Dlaczego? To właśnie mostek stanika (a konkretnie jego wysokość i sposób wykonania) ma wpływ na ogólny wygląd i wyprofilowanie naszych piersi oraz pomaga określić czy odpowiednio dobraliśmy rozmiar naszego biustonosza.

Co to jest mostek biustonosza?

Mostek to środkowa część biustonosza, która znajduje się z przodu między jego miseczkami. Można sądzić, że nazwa „mostek” to zdrobnienie od „mostu”, który metaforycznie łączy obie miseczki, ale nic bardziej mylnego! Nazwa „mostek”  odnosi się do części naszego ciała – mostka, do którego powinien przylegać ten element biustonosza. Dlaczego powinien? O tym później, a teraz skupmy się na rodzajach stanikowych mostków.

Biustonosz z niskim mostkiem – dla kogo?

Biustonosze o kroju half-cup i plunge charakteryzują się nisko osadzonymi mostkami, które idealnie sprawdzają się przy stylizacjach z głębokimi dekoltami, ponieważ profilują biust i pozostają przy tym niewidoczne. Mostek w biustonoszach plunge jest niższy niż w modelach half-cup i może przybierać różne formy – od klasycznego, jednak znacznie obniżonego mostka do cienkiego łącznika, na przykład w formie wstążki. Z kolei mostek w biustonoszach half-cup jest definiowany poprzez miseczki – jak sama nazwa wskazuje jest to model, który obejmuje piersi do połowy ich wysokości, co w pewnym stopniu wymusza niższy mostek niż na przykład w balkonetkach.

Biustonosz z niskim mostkiem

Biustonosze o kroju half-cup idealnie sprawdzą się zarówno w przypadku mniejszych, jak i większych biustów. Z kolei biustonosze plunge, ze względu na bardzo niski mostek i odkryte miseczki, polecane są szczególnie małym i średnim biustom. Wybierając biustonosz o kroju plunge musimy zwrócić uwagę na kondycję i budowę naszego biustu – jeżeli jesteś posiadaczką miękkich piersi, które często wymykają się z miseczek, być może lepszym wyborem będzie bardziej zabudowany krój, na przykład balkonetki.

Biustonosz z niskim mostkiem nie tylko zmysłowo eksponuje biust – to także niezawodne wsparcie w stylizacjach z głębokimi dekoltami. Tutaj nie musimy obawiać się, że nasz biustonosz będzie widoczny!

Biustonosz z wysokim mostkiem, czyli balkonetka

Potrzebujesz biustonosza, który idealnie zbierze, podtrzyma i wyprofiluje biust? W takim razie balkonetka jest modelem, który powinien znaleźć się w Twojej szafie! Jedną z charakterystycznych cech balkonetki jest właśnie wysoko zabudowany mostek, który w połączeniu z trójdzielną budową miseczek zapewnia naszych piersiom odpowiednie podtrzymanie oraz zaokrąglenie biustu – pisaliśmy o tym w tekście: Balkonetka – czy jest modelem dla Ciebie?

Wszystkie nasze balkonetki oraz biustonosze o kroju half-cup posiadają na mostkach wzmocnienia w postaci dodatkowej warstwy materiału (specjalnej, stabilnej siateczki), dzięki czemu mamy pewność, że nasz biust będzie trzymał się w pięknej ramie. Biustonosze z wysokim mostkiem, ze względu na swoje właściwości podtrzymujące i modelujące, są szczególnie polecane średnim i dużym biustom, ale bez obaw – drobny biust również będzie wyglądał pięknie w takiej balkonetce – możecie się o tym przekonać zaglądając do naszej Grupy Białego Króliczka na FB ♥

Biała balkonetka z wysokim mostkiem

Czy mostek musi przylegać do ciała?

Jak pisaliśmy wcześniej, mostek jest jedną z tych części biustonosza, która w szybki sposób pozwala określić czy odpowiednio dobraliśmy rozmiar. Stąd pytanie: czy mostek musi przylegać do naszego ciała? Tak. W dobrze dopasowanym biustonoszu mostek powinien przylegać do naszej klatki piersiowej – w przeciwnym wypadku fiszbiny nie będą odpowiednio obejmować biustu i mogą uciskać nasze piersi. Przylegający mostek zagwarantuje nam natomiast odpowiednie podtrzymanie i „unieruchomienie” biustu. Właściwie moglibyśmy poprzestać na takiej odpowiedzi, ale… no własnie, jest małe „ale”, więc w tym miejscu należy zadać dodatkowe pytanie, które brzmi…

…czy mostek ZAWSZE musi przylegać do ciała?

Ostatnio dostaliśmy wiadomość od jednej z Klientek, która zapoznała nas ze swoją dotychczasową bieliźnianą historią. Klientka skarżyła się na przylegające do ciała mostki biustonoszy, które powodowały efekt rozdzielenia piersi i pustej „doliny” zamiast zmysłowego dekoltu mimo odpowiednio dobranego rozmiaru. Od razu zrozumieliśmy, co chciała nam przez to przekazać – opisywany przez nią problem ma miejsce wówczas, gdy mamy duże, blisko osadzone piersi, a przylegający mostek zbyt mocno je rozdziela. Jeżeli nie podoba nam się ten efekt, mamy dwa rozwiązania:

1. Zmień krój! Być może problem tkwi w zbyt wysoko zabudowanym mostku – aby to sprawdzić, przymierz biustonosze o kroju half-cup lub plunge, które zbiorą biust bardziej do środka.

2. Jeżeli mostek odstaje nieznacznie, ale mieści się między piersiami, nie uciska biustu i nie wpływa na jego stabilność – w porządku! Musimy pamiętać, że dopasowanie biustonosza zależy także od indywidualnej budowy ciała – jeżeli mamy bardzo „głęboki”  biust, który często nie pozwala na ścisłe przyleganie mostka do ciała lub po prostu, podobnie jak nasza Klientka, nie lubimy uczucia przylegającego mostka, możemy pozwolić sobie na minimalne odstępstwo. Należy jednak pamiętać o tym, aby nie miało to wpływu na ogólne dopasowanie stanika oraz na stabilność naszego biustu i w żadnym wypadku nie powodowało ucisku piersi przez fiszbiny.

Jeżeli nie jesteś pewna, który mostek biustonosza spełniłby oczekiwania Twojego biustu – napisz do nas na contact@whitervbbit.com – wspólnie rozważymy wszystkie opcje i znajdziemy ten idealny! ♥

Biustonosz-z-niskim-mostkiem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Darmowa dostawa

już od 149 zł

Wygodne zwroty

masz na to 14 dni

Gwarancja jakości

Polska produkcja, certyfikowane materiały

Bezpieczne płatności

przelewy online/karty/BLIK